Mason Greenwood
Mason Greenwood fot. PressFocus

Solskjaer broni napastnika. “Nie wiem skąd te historie”

Menedżer Manchesteru United Ole Gunnar Solskjaer stanął w obronie Masona Greenwooda, zaprzeczając ostatnim medialnym doniesieniom na temat utalentowanego napastnika. Norweski szkoleniowiec zapewnia, że 19-latek nigdy nie spóźnił się na trening, co było ostatnio często sugerowane.

Czytaj dalej…

Greenwooda zabrakło w kadrze drużyny na ostatnie spotkania z Newcastle United i Paris Saint-Germain. Wywołało to spekulacje, że jest to kara za złamanie dyscypliny klubowej. Solskjaer kategorycznie jednak temu zaprzecza.

– Tego lata popełnił błąd na zgrupowaniu reprezentacji Anglii (złamał protokół koronawirusowy – przyp. red.) i od tego momentu nagle ruszyła za nim angielska prasa – powiedział Solskjaer, cytowany przez ESPN. – Jest fantastycznym chłopakiem do pracy i muszę cię rozczarować, nigdy nie spóźnia się na trening. Nie sprawia żadnych problemów, gdy jest na boisku treningowym – kontynuował norweski szkoleniowiec.

– Widziałem te doniesienia i wypowiedzi byłych zawodników United, którzy o nim rozmawiali i tak naprawdę nie wiedzą, o czym mówią. Codziennie przed naszym ośrodkiem treningowym mamy fotoreporterów, którzy widzą, że codziennie jest na czas. Nie wiem, skąd się wzięły te historie – mówił Norweg.

– Ma za sobą dobrą rodzinę, nabył dobre doświadczenie w akademii i naprawdę dobrze trenuje. Te wszystkie historie o nim nie są profesjonalne – dodał Solskjaer

Mason Greenwood w obecnym sezonie wystąpił w trzech spotkaniach Premier League, ale nie udało mu się wpisać na listę strzelców. W sezonie 2019/20 wystąpił w 31 ligowych meczach, strzelając 10 bramek i dokładając do tego jedną asystę. Na swoim koncie 19-latek ma również debiut w seniorskiej reprezentacji Anglii.

Komentarze