Salah wyrównał rekord Rooneya i Lamparda

Mohamed Salah
PressFocus Na zdjęciu: Mohamed Salah

Liverpool nie może zaliczyć startu Premier League do udanych remisując w wyjazdowym meczu z Fulham Londyn 2:2. Sobotni pojedynek pozostanie jednak w pamięci Mo Salaha, który wpisując się na listę strzelców wyrównał rekord Franka Lamparda i Weyna Rooneya.

• Salah uratował punkt dla Liverpoolu zdobywając wyrównującego gola w meczu z Fulham
  • Napastnik strzelił tym samym szósty raz z rzędu w pierwszej kolejce Premier League
  • Egipcjanin wyrównał rekord Lamparda oraz Rooneya

Wielki wyczyn Mo Salaha

Gol Mo Salaha uratował punkt dla Liverpoolu w meczu otwierającym sezon 2022/23. Egipcjanin wpisał się na listę strzelców w 80. minucie spotkania. Gol na 2:2 w sobotnim spotkaniu był dla zawodnika The Reds szóstym z rzędu strzelonym w pierwszej kolejce nowej kampanii.

W ten sposób zrównał się z Frankiem Lampardem, Waynem Rooneyem i Alanem Shearerem, zdobywając najwięcej bramek w pierwszych kolejkach sezonu Premier League.

Był to także 158. gol Salaha dla Liverpoolu. Napastnik zrównał się tym samym z Michaelem Owenem, który zajmuje ósme miejsce na liście najlepszych strzelców wszechczasów.

30-latek w poprzednim sezonie wpisywał się na listę strzelców 23 razy w meczach Premier League. Salah na zakończenie rozgrywek musiał jednak podzielić się koroną króla strzelców z Sonem z Tottenhamu.