Zmiany w Premier League. Trenerzy będą udzielać wywiadów w przerwie meczów

Patrick Vieira
PressFocus Na zdjęciu: Patrick Vieira

W piątek rozpoczął się nowy sezon, a wraz z nim nastąpiło kilka zmian. Dość ciekawym rozwiązaniem, które będzie funkcjonować od tych rozgrywek jest możliwość udzielania wywiadów przez trenerów w czasie przerw meczów Premier League. Pierwszym, który udzielał odpowiedzi w czasie meczu był menedżer Crystal Palace Patrick Vieira.

  • Nadawca telewizyjny może poprosić trenera o wywiad w przerwie meczu Premier League
  • Chęć rozmowy z reporterem zależy od decyzji klubu
  • Władze ligi nie wywierają nacisku na zespoły w tej sprawie

Ciekawe rozwiązanie podczas spotkań Premier League

Wcześniej menedżerowie byli zobowiązani do uczestniczenia w przedmeczowych i pomeczowych wywiadach, których udzielali nadawcom rozgrywek Premier League. Podczas piątkowego meczu Arsenalu z Crystal Palace był to pierwszy raz, kiedy podczas meczu w Premier League przeprowadzono szybki wywiad w przerwie. Dzięki temu menedżerowie mogą w przyszłości omawiać istotne incydenty lub inne elementy gry podczas meczu.

Nadawcy telewizyjni z Wielkiej Brytanii mogą poprosić menedżera o przeprowadzenie wywiadu w czasie przerwy. Decyzja o tym, czy menedżer weźmie udział w rozmowie, musi być jednak wspólnie uzgodniona przez nadawcę oraz klub.

Jeśli obie strony wyrażą zgodę na taką rozmowę, wtedy trener stanie w przerwie spotkania przed kamerami telewizyjnymi odpowiadając na pytania reportera. Jednak panuje w tym temacie całkowita dobrowolność. To, czy ta praktyka będzie stosowana często czy rzadko pokaże czas. Wszystko będzie zależało od chęci nadawcy telewizyjnego, klubu oraz samego menedżera.

– W odniesieniu do każdego meczu ligowego, który ma być transmitowany na żywo przez nadawcę z Wielkiej Brytanii, nadawca z Wielkiej Brytanii może poprosić, aby menedżer (lub starszy członek sztabu trenerskiego) jednego lub każdego uczestniczącego klubu udzielił wywiadu na koniec przerwy, przed wznowieniem meczu ligowego. Kierownik może zdecydować się na przeprowadzenie wywiadu lub odmówić, według własnego uznania – brzmi oficjalny zapis w regulaminie rozgrywek Premier League dotyczący przeprowadzania wywiadów w przerwach spotkań.

Zobacz również: Kryzys z kontuzjami w Liverpoolu. Klopp zna rozwiązanie

Komentarze