Brak porozumienia pomocnika z Chelsea, rosną szanse na odejście

Mason Mount ciągle nie dogadał się z Chelsea ws. nowego kontraktu. Między stronami są spore rozbieżności, co sprawia, że transfer ofensywnego pomocnika jest coraz bardziej prawdopodobny.

Mason Mount
PressFocus Na zdjęciu: Mason Mount
  • Mason Mount oddala się od Chelsea
  • Jeżeli Anglik nie przedłuży kontraktu, to latem zostanie sprzedany
  • Na razie nie ma widoków na porozumienie

Chelsea nie chce przystać na oczekiwania finansowe Mounta

Coraz więcej wskazuje na to, że Mason Mount podczas najbliższego letniego okienka transferowego odejdzie z Chelsea. The Blues stawiają sprawę jasno – jeśli nie uda się przedłużyć wygasającej 30 czerwca 2024 roku umowy z playmakerem, to zostanie on wystawiony na listę sprzedażową.

W tym momencie nie zanosi się na osiągnięcie porozumienia pomiędzy stronami, ponieważ są zbyt duże rozbieżności. Ofensywny pomocnik oczekuje takich zarobków, na jakie nie mają zamiaru przystać włodarze londyńskiego klubu.

36-krotny reprezentant Anglii jest wychowankiem akademii The Blues, a do pierwszego zespołu Chelsea został włączony w 2019 roku. Wcześniej zbierał cenne doświadczenie na wypożyczeniach w takich ekipach jak holenderskie Vitesse Arnhem oraz Derby County, gdzie występował pod wodzą Franka Lamparda.

Mason Mount w 32 meczach aktualnego sezonu zdobył 3 gole i zaliczył 6 asyst. Portal “Transfermarkt” wycenia go na 75 milionów euro. Sytuację pomocnika śledzą m.in. Liverpool, Manchester City czy Manchester United.

  • Czytaj więcej:
Havertz szczerze o wynikach Chelsea: odbiło się to na życiu prywatnym
Kai Havertz

Chelsea odzyskuje formę Chelsea była w lekkim kryzysie wygrywając tylko jedno z 11 spotkań. Fani zaczęli zwracać się przeciwko Potterowi, a 47-latek otrzymał nawet groźby pod swoim adresem. Również Havertz zanotował fatalny okres zdobywając tylko jedną bramkę w dwunastu meczach. – Piłka nożna to nasze życie. Jeśli przegrasz mecz, oczywiście, że nie jest ci łatwo

Czytaj dalej…

Komentarze