Rodzina Glazerów wystawiła na sprzedaż 9,5 mln akcji Man Utd

Stadion Manchesteru United
Stadion Manchesteru United fot. PressFocus

Właściciele Manchesteru United wystawili na sprzedaż kolejne 9,5 miliona akcji o wartości 186,86 miliona dolarów, podało BBC Sport. We wtorek wieczorem klub z Old Trafford powiadomił nowojorską giełdę o swoich planach w imieniu dyrektorów Kevina Glazera i Edwarda Glazera.

  • Manchester United planuje sprzedaż 9,5 miliona akcji klubu
  • Czy klub potrzebuje pieniędzy?
  • Bardzo możliwe, że powyższa decyzja może wynikać z porozumienia z kibicami

Glazerowie sprzedadzą kolejne akcje Man Utd

Z komunikatu Manchesteru United wynika, że angielski klub nie otrzyma żadnych wpływów ze sprzedaży. Ma to miejsce pięć miesięcy po sytuacji, gdy został przełożony mecz z Liverpoolem. Wpływ na to miały protesty kibiców pod stadionem Czerwonych Diabłów.

Działania fanów Man Utd były następstwem planu działaczy klubu związanymi z utworzeniem Superligi. W negocjacje mocno zaangażowany był współprzewodniczący aktualnych wicemistrzów Anglii Joel Glazer. Później musiał się tłumaczyć ze swoich decyzji.

Tymczasem w marcu tego roku Avram Glazer sprzedał łączne udziały w klubie o wartości 70 milionów funtów. Kolejna sprzedaż akcji ma stanowić natomiast osiem procent tego, co należy do rodziny Glazerów. Aktualni większościowi udziałowcy klubu będą jednak wciąż w posiadaniu 69 procent akcji.

Jest praktycznie przesądzone, że akcje zostaną sprzedane po cenie niższej niż wartość giełdowa. Współprzewodniczący rady nadzorczej Manchesteru United, Joel Glazer, dwukrotnie uczestniczył w spotkaniach z kibicami, zobowiązując się jednocześnie od udostępnienia części akcji fanom. Niewykluczone zatem, że taki ruch wkrótce będzie miał miejsce.

Czytaj więcej: Borussia bardzo chce zatrzymać Haalanda. Może zaoferować krocie Norwegowi

Komentarze