Odkrycie Artety z nowym kontraktem

Rob Holding
Rob Holding PressFocus

Rob Holding podpisał we wtorek nowy kontrakt z Arsenalem. 25-letni obrońca związał się z londyńskim klubem umową do czerwca 2024 roku. Znalazła się w niej także opcja przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Holding jest w obecnym sezonie bardzo ważnym zawodnikiem dla zespołu Kanonierów. Wystąpił w 14 z 17 dotychczasowych meczów Premier League, a w 13 z nich zagrał od pierwszej minuty. Do tego dołożył cztery występy w spotkaniach pucharowych.

Zadowolenia z podpisania nowej umowy z zawodnikiem nie kryją dyrektor sportowy klubu Edu oraz szkoleniowiec Mikel Arteta.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że podpisaliśmy nowy kontrakt z Robem. Ma 25 lat, więc wciąż jest w najlepszym okresie swojej kariery i jesteśmy zachwyceni, że będzie z nami w tych ważnych latach. Rob w ostatnich miesiącach wykazać się doskonałą jakością oraz dojrzałością na boisku i poza nim. Cały czas dobrze się rozwija – powiedział dyrektor sportowy klubu Edu.

– Od kiedy zacząłem pracować jako menedżer, jestem pod ogromny wrażeniem wkładu Roba w klub i szatnię, na i poza boiskiem. Jakość jego codziennej pracy podczas treningów jest doskonała, co przekłada się na stałą wysoką dyspozycję w meczach – dodał szkoleniowiec zespołu Mikel Arteta.

Holding piłkarzem Arsenalu jest od lipca 2016 roku, kiedy dołączył do niego z Boltonu Wanderers. W poprzednich sezonach nie mógł jednak liczyć na regularne występy. Na boiskach Premier League w barwach londyńskiego zespołu rozegrał do tej pory 53 spotkania. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, ma na swoim koncie 96 występów i dwa gole w ekipie Kanonierów.

Komentarze

Na temat “Odkrycie Artety z nowym kontraktem