Remis na The Hawthorns, sześć minut Grosickiego

Kamil Grosicki

Remisem 2:2 zakończył się pierwszy sobotni mecz 33. kolejki The Championship. West Bromwich Albion dwukrotnie prowadziło na swoim stadionie z Nottingham Forest, ale ostatecznie musiało się zadowolić jedynie punktem.

Baggies prowadzili po uderzeniu Calluma Robinsona, ale tuż przed przerwą samobójczego gola strzelił Kyle Bartley. Drugi gol dla WBA to z kolei samobójcze trafienie Tobiasa Figueiredo. W 84. minucie na murawie pojawił się Kamil Grosicki, ale nie pomógł drużynie utrzymać korzystnego wyniku. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Matty Cash doprowadził do wyrównania.

W efekcie West Bromwich umocni się na prowadzeniu, o ile punkty stracą dzisiaj Leeds i Fulham, a Nottingham awansowało na piąte miejsce, które utrzyma, o ile Brentford nie zdobędzie przynajmniej punktu, a zwycięstw nie odniosą Preston i Bristol City.

West Bromwich Albion – Nottingham Forest 2:2 (1:1)

1:0 Robinson 37′
1:1 Bartley 45′ (s)
2:1 Figueiredo 65′ (s)
2:2 Cash 90’+1