Mecz dla koneserów w Londynie, Fulham z pełną pulą

Piłkarze Fulham FC

Fulham FC pokonało 2:0 West Bromwich Albion w spotkaniu siódmej kolejki angielskiej ekstraklasy. Udany występ zaliczył Aleksandar Mitrović, który okrasił swój występ dwoma asystami. Ozdobą spotkania było natomiast trafienie Olo Ainy na 2:0 dla stołecznej drużyny.

Fulham FC w starciu z West Bromwich Albion miało nadzieję na to, że przerwie serię meczów bez wygranej. Podobny cel na to spotkanie mieli goście, więc zapowiadał się bój na przełamanie. W szeregach ekipy Slabena Bilicia w kadrze meczowej zabrakło Kamila Grosickiego.

W pierwszej odsłonie rywalizacji, chociaż padły dwa gole, to długimi momentami mieliśmy do czynienia z przeciętnym spotkaniem. Gospodarze w krótkim odstępnie czasu w drugim kwadransie meczu wypracowali sobie dwubramkową zaliczkę, co pozwoliło im kontynuować grę z większym spokojem.

Wynik spotkania został otwarty w 26. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Bobby De Cordova-Reid, który wykorzystał podanie głową od Aleksandara Mitrovicia, kierując piłkę do siatki tę samą częścią ciała. Serb co prawda sam bramki nie zdobył, ale przy golu na 2:0 też miał swój udział, bo popisał się przytomnym odegraniem futbolówki do Olo Ainy, a ten popisał się efektownym strzałem sprzed pola karnego.

W drugiej połowie rywalizacji Fulham szukało kolejnego trafienia, ale ostatecznie bez efektu. Tym samym mecz zakończył się wygraną gospodarzy 2:0. Odnotujmy, że dla teamu Scotta Parkera była to premierowa wiktoria w trakcie trwającej kampanii, dzięki której stołeczny zespół awansowali w ligowej klasyfikacji na 17. miejsce. Fulham opuścił zatem strefę spadkową, gdzie znalazła się natomiast drużyna The Baggies.