Arsenal w dobrym stylu zaczął nowy sezon Premier League

Gabriel Martinelli

Arsenal pokonał Crystal Palace w inauguracyjnym spotkaniu pierwszej kolejki Premier League. Zwycięstwo Kanonierom dały gole strzelone przez Gabriela Martinelliego i Marca Guehiego, który zanotował trafienie samobójcze.

• W piątek wieczorem zaczął się 31. sezon Premier League
  • Na otwarcie szerszej publiczoności zaprezentowały sie takie zespoły jak Arsenal i Crystal Palace
  • Z roli faworyta wywiązali się podopieczni Mikela Artety

Arsenal lepszy od Crystal Palace

Arsenal z Crystal Palace w derbowym spotkaniu otwierał nową kampanię w Premier League. Kanonierzy chcieli się odkuć w tym starciu po porażce z Orłami w kwietniu tego roku. Jednocześnie menedżer The Gunners liczył, że ostatnie wzmocnienia zespołu będą miały przełożenie na nie tylko efektowną, ale przede wszystkim efektywną grę.

Od pierwszych fragmenty rywalizacji Arsenal był bardziej aktywny. Już w czwartej minucie Gabriel Martinelli mógł zdobyć bramkę, ale jej nie wykorzystał, bo fatalnie spudłował. Tymczasem w 20. minucie Brazylijczyk zrehabilitował się, kierując piłkę do siatki. Martinelli wykorzystał podanie Ołeksandra Zinczenki i głową otworzył wynik rywalizacji.

Po zmianie stron ekipa Mikela Artety podwyższyła prowadzenie w 85. minucie. Po akcji Bukayo Saki niefortunnie samobójczym trafieniem wyróżnił się Marc Guehi i Arsenal wygrał 2:0. Kanonierzy wrócili zatem na zwycięski szlak w bojach z Crystal Palace po dwóch meczach bez wygranej.

W następnej kolejne na Anfield Road przeciwko Liverpoolowi zagrają zawodnicy Orłów. Z kolei Arsenal w roli gospodarza zmierzy się z Leicester City.