Guardiola: Jesteśmy daleko w tyle

Josep Guardiola
Josep Guardiola fot. Stefan Constantin/SPORT PICTURES

Menedżer Manchesteru City Josep Guardiola pogratulował Liverpoolowi mistrzowskiego tytułu, ale wyraził również nadzieję, że w przyszłym sezonie prowadzonej przez niego drużynie uda się zniwelować dużą stratę do The Reds.

Czytaj dalej…

– Gratulacje dla Liverpoolu, ich kibiców, menedżera i zawodników. Zasłużyli na to. Są dobrymi mistrzami – powiedział Guardiola.

– Teraz czekają nas pięć lub sześć tygodni gier. W niedzielę jest ważny mecz Pucharu Anglii, musimy również zapewnić sobie awans do Ligi Mistrzów, a potem przygotować się na spotkanie z Realem – kontynuował szkoleniowiec Obywateli.

Guardiola: Traciliśmy zbyt wiele punktów

Zapytany czy jest rozczarowany dużą stratą do Liverpoolu odpowiedział: – Taka jest rzeczywistość. Jesteśmy daleko w tyle, ale pozostałe 18 drużyn jest jeszcze dalej. W tym sezonie straciliśmy dużo punktów na początku, w niektórych przypadkach niesprawiedliwie, a w innych dlatego, że popełniliśmy błędy jak dzisiaj.

– Liverpool nie tracił punktów. W przyszłym sezonie musimy być bardziej konsekwentni i odzyskać punkty, które straciliśmy w tym sezonie – dodał szkoleniowiec Manchesteru City.

Komentarze