Josep Guardiola
Josep Guardiola fot. Stefan Constantin/SPORT PICTURES

Bielsa: Nie jestem mentorem Guardioli

Josep Guardiola zawsze z dużym uznaniem wypowiada się na temat Marcelo Bielsy. Argentyński szkoleniowiec nie czuje się jednak mentorem swojego 16 lat młodszego kolegi. W najbliższą sobotę będą mieli okazję po raz kolejny spotkać się ze sobą, tym razem przy okazji spotkania Premier League: Leeds United – Manchester City.

Czytaj dalej…

Do tej pory prowadzone przez nich zespoły mierzyły się w La Liga. Wówczas Guardiola prowadził Barcelonę, a Bielsa był szkoleniowcem Athletic Bilbao. W sobotę po raz pierwszy spotkają się w Anglii, po tym jak prowadzone przez Argentyńczyka Leeds United wywalczyło w poprzednim sezonie awans do Premier League.

Niezależny i pomysłowy

– Nie czuję się mentorem Guardioli. Są dowody na to, że tak nie jest. Jeśli jest jakiś trener, który jest niezależny w swoich pomysłach, to jest to Guardiola. Nie tylko dlatego, że ja to mówię, ale dlatego, że jego drużyny grają jak żadna inna – powiedział Bielsa, cytowany przez Sky Sports.

– Przede wszystkim jest pomysłowy. Błyskawicznie potrafi tworzyć rozwiązania problemów, które napotyka i wdrażać proponowane przez siebie rozwiązania – kontynuował argentyński szkoleniowiec Leeds United.

– Kiedy kogoś chwalisz, to bardzo ważne jest, aby to uargumentować. Guardiola wyobraża sobie piłkę w kategoriach wolności. Widać to w tym, jakie rozwiązania proponuje w grze i jak mało czasu potrzebuje, aby je wdrożyć. Nie znam wielu trenerów, którzy zasługiwaliby na tego typu pochwały. Ludzie uważają, że jego zespół w Barcelonie był jednym z najlepszych w historii futbolu – dodał..

Komentarze