Posada Pottera zagrożona? Chelsea obserwuje trenera Bundesligi

Oliver Glasner
fot. PressFocus Na zdjęciu: Oliver Glasner

Graham Potter nie ma wymarzonego początku na ławce trenerskiej Chelsea. Londyńczycy wciąż mierzą się z wieloma problemami, a ich wyniki pozostawiają wiele do życzenia. Christian Falk informuje, że władze klubu w dalszym ciągu obserwują szkoleniowca Eintrachtu Frankfurt Olivera Glasnera.

  • Posada Grahama Pottera jest zagrożona
  • Szkoleniowiec nie zdołał jeszcze poprawić wyników Chelsea
  • “The Blues” obserwują poczynania Olivera Glasnera

Chelsea rozgląda się za alternatywami

Na początku sezonu Chelsea niespodziewanie zwolniła Thomasa Tuchela. Z późniejszych informacji wynikło, że zakończenie współpracy nie było spowodowane jedynie słabymi wynikami, ale również napiętymi relacjami z nowym właścicielem. Todd Boehly przedstawiał zupełnie inną politykę rozwoju klubu, z którą niekoniecznie zgadzał się niemiecki szkoleniowiec.

Jego miejsce na ławce trenerskiej londyńczyków zajął Graham Potter, którego wykupienie z Brighton pochłonęło z konta Chelsea spore pieniądze. Jego zatrudnienie miało rozpocząć w klubie zupełnie nową erę, lecz rozczarowujący początek stawia przyszłość Anglika pod znakiem zapytania.

Pod wodzą Potter Chelsea wywalczyła spokojny awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, ale jej postawa w Premier League pozostawia wiele do życzenia. Aktualnie “The Blues” znajdują się na dziesiątej lokacie w tabeli, a ponadto wypisali się z gry o Puchar Anglii i Puchar Ligi Angielskiej.

Do tej pory nie było sygnałów o ewentualnym zwolnieniu Pottera. Mizerna gra oraz przywiązanie do nazwisk sprawiają, że jego kadencja coraz bardziej nie podoba się kibicom. Niewykluczone, że w przypadku utrzymania słabych wyników władze Chelsea podejmą decyzję o przedwczesnym rozstaniu.

Christian Falk informuje, że londyńczycy nieustannie przyglądają się Oliverowi Glasnerowi. Trener Eintrachtu Frankfurt wywołał spore uznanie w oczach Todda Boehly’ego w poprzednim sezonie, kiedy to zdołał wygrać Ligę Europy. Chelsea wykazywała zainteresowanie jego usługami już latem.

Zobacz również:

Skriniar podpisał kontrakt z nowym zespołem. Pytanie, kiedy dojdzie do transferu?
Milan Skriniar

Milan Skriniar parafował umowę z Paris Saint-Germain, do którego wstępnie ma trafić za darmo po zakończeniu sezonu 2022/2023. PSG postara się jednak ściągnąć Słowaka do Paryża jeszcze tej zimy za niewielkie pieniądze. Milan Skriniar przejdzie do Paris Saint-Germain Nie wiadomo, kiedy dojdzie do transferu PSG chciałoby przyspieszyć transakcję Skriniar dogadany z francuskim gigantem Milana Skriniara

Czytaj dalej…

Komentarze