Premier League: Bednarek pokonał Fabiańskiego – podsumowanie meczów 19. kolejki

Jan Bednarek (z lewej)

Wyniki 19. kolejki Premier League. 22 gole padły w czterech niedzielnych starciach w ramach Boxing Day. Przekonujące zwycięstwa zaliczyli przede wszystkim Man City i Arsenal. Tymczasem Jan Bednarek zdobył bramkę dla Southampton w starciu z West Ham United.

Szalony mecz na Etihad Stadium

Manchester City pokonał, ale nie bez kłopotów Leicester City. The Citizens do przerwy prowadzili z Lisami 4:0, ale to nie załamało zespołu Brendana Rodgersa. Leicester po przerwie rzuciło się do odrabiania strat. Ostatecznie jednak to Obywatele przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając 6:3.

Arsenal z kolei rozprawił się z Norwich City Przemysława Płachety. Kanonierzy wygrali 5:0. Warto jednak zaznaczyć, że niezłe zawody spędził w szeregach ligowego outsidera reprezentant Polski, który spędził na boisku 75 minut. Emocji nie zabrakło również w starciu Westh Ham – Southampton. Święci wygrali 3:2, a jedno z trafień zaliczył Jan Bednarek, który uderzeniem głową pokonał Łukasza Fabiańskiego.