Spurs wysłali Świętych do piekła, Cash i spółka przegrali z beniaminkiem

Tottenham Hotspur
PressFocus Na zdjęciu: Tottenham Hotspur

Zakończyły się już wszystkie cztery spotkania 1. kolejki Premier League, które rozpoczęły się o godzinie 16:00. W najciekawszym spotkaniu Tottenham rozbił Southampton aż 4:1. Dość niespodziewanej porażki doznali piłkarze Aston Villi, którzy musieli uznać wyższość beniaminka z Bournemouth. W dwóch pozostałych pojedynkach Leeds wygrało z Wolverhampton, a Newcastle United zgarnął komplet punktów w meczu z Nottingham Forrest.

• Wysokie zwycięstwo Tottenhamu w meczu z Southampton
  • Aston Villa niespodziewanie przegrała z Bournemouth
  • Newcastle i Leeds od triumfu rozpoczynają nowy sezon Premier League

Emocjonująca sobota z Premier League

Tottenham z impetem rozpoczął nowy sezon Premier League. Podopieczni Antonio Conte już w pierwszej kolejce udowodnili swoją siłę rozbijając Southampton aż 4:1, choć spotkanie nie rozpoczęło się dla Kogutów zbyt dobrze. Jako pierwsi w sobotnim starciu do siatki trafili Święci, a w 12. minucie na listę strzelców wpisał się Ward-Prowse. Jednak później błyszczeli już tylko gospodarze, którzy jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie dzięki trafieniom Seegnona i Diera. Po zmianie stron Spurs otrzymali prezent od rywala w postaci bramki samobójczej. Futbolówkę do własnej bramki wpakował Salisu. Trzy minuty później było już 4:1 za sprawą Kulusevskiego, który jak się później okazało w 63. minucie ustalił wynik spotkania. Cały mecz w drużynie gości rozegrał Jan Bednarek.

Do sporej sensacji doszło w Bournemouth. Beniaminek Premier League dość niespodziewanie ograł Aston Villę 2:0. Gospodarze już w trzeciej minucie objęli prowadzenie, dzięki trafieniu Lerma. Piłkarze Aston Villi mimo zdecydowanej przewagi w tym starciu mieli spore problemy z finalizowaniem swoich ataków. Tymczasem w 81. minucie Bournemouth zdobyło drugiego gola w tym spotkaniu, a na listę strzelców wpisał się Moore. Aston Villa fatalnie rozpoczyna sezon od porażki 0:2.

Leeds United musiało gonić wynik w meczu z Wolverhampton. Goście objęli prowadzenie już w 6. minucie, a na listę strzelców wpisał się Podence. Gospodarze jednak z powodzeniem odrabiali straty. Najpierw w 24. minucie do wyrównania doprowadził Rodrigo, a po zmianie stron niefortunnie interweniował Ait Nouri, który samobójczym trafieniem dał Leeds trzy punkty. Mateusz Klich na placu gry pojawił się w 65. minucie.

Udanie sezon rozpoczęło także Newcastle United, które bez większych problemów ograło Nottingham Forrest, choć kibice na pierwszą bramkę musieli czekać aż do 58. minuty, gdy do siatki trafił Schar. Drugiego gola w tym pojedynku dołożył Wilson ustając wynik spotkania na 2:0. Zespół z Nottingham najsłabiej rozpoczął sezon spośród trójki beniaminków (remis Fulham, zwycięstwo Bournemouth).

Wyniki sobotnich spotkań 1. kolejki Premier League

Bournemouth – Aston Villa 2:0 (1:0)
3′ Lerma, 81′ Moore

Leeds United – Wolverhampton 2:1 (1:1)
24′ Rodrigo, 73′ Ait Nouri (sam.) – 6′ Podence

Newcastle United – Nottingham Forrest 2:0 (0:0)
58′ Schar, 78′ Wilson

Tottenham – Southampton 4:1 (2:1)
21′ Sessegnon, 31′ Dier, 60′ Salisu (sam.), 63′ Kulusevski – 12′ Ward-Prowse