Pochettino: Kontuzje sprawią, że wrócimy silniejsi

Mauricio Pochettino
Mauricio Pochettino fot. Grzegorz Wajda

Ostatnie tygodnie nie były najłatwiejsze dla Tottenhamu. Zespół z Londynu musiał zmagać się z wieloma kontuzjami, ale jak pokazują wyniki, Kogutom udało się wyjść z tego obronną ręką. O formie swojej drużyny Mauricio Pochettino rozmawiał ze stacją Sky Sports.

Czytaj dalej…

– Jestem szczęśliwy i czuje się dumny z mojego zespołu – powiedział Pochettino.

– Jesteśmy wysoko w tabeli, mamy szanse na awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów, więc śmiało mogę powiedzieć, że wszyscy w klubie są zadowoleni – dodał.

– Wszystkie złe rzeczy, które nam się przydarzyły w tym sezonie, zostały zażegnane i cały czas możemy walczyć o końcowy triumf w Anglii i Europie. To świetna wiadomość i za to należą się brawa przede wszystkim dla zawodników i mojego sztabu – kontynuował.

– Wiem jednak, że kiedy wszyscy moi piłkarze będą już zdrowi to nasza siła jeszcze wzrośnie. Będziemy silniejszy niż wcześniej. Takie rzeczy budują zespół. Piłka nożna to sport zbiorowy i jeśli teraz pokazaliśmy, że możemy walczyć z najlepszymi, to po powrocie z kontuzji kilku naszych zawodników będziemy mieli jeszcze większą motywacje – skomentował trener Kogutów.

Harry Kane? Radzi sobie coraz lepiej i niedługo zobaczycie go na boisku. Nie naciskajcie jednak na mnie. Wszystko w swoim czasie – podsumował.

Mauricio Pochettino został trenerem Tottenhamu w 2014 roku. W tym sezonie jego zespół zajmuje 3 miejsce w ligowej tabeli. Równie dobrze idzie Kogutom w Lidze Mistrzów, gdzie w pierwszym meczu pokonali Borussię Dortmund (3:0).

Komentarze