Mason Greenwood wystosował komunikat po wycofaniu zeznań

Mason Greenwood
fot. PressFocus Na zdjęciu: Mason Greenwood

Zarzuty wobec Masona Greenwooda zostały wycofane, w związku z czym został on z nich oczyszczony. Piłkarz Manchesteru United wystosował w tej sprawie krótki komunikat.

  • Mason Greenwood miał postawiony zarzut usiłowania gwałtu i napaści seksualnej
  • Była partnerka Anglika niespodziewanie wycofała swoje zeznania
  • 21-letni napastnik wystosował krótki komunikat

Greenwood odczuwa ulgę

Na początku 2022 roku piłkarska kariera Masona Greenwooda mocno wyhamowała. Jego była partnerka Harriet Robson opublikowała w sieci nagrania, na których zawodnik zmusza kobietę do stosunku. Pojawiły się również zdjęcia, które miały wskazywać na stosowanie wobec niej przemocy fizycznej. Wszczęte zostało śledztwo, na mocy którego Greenwood został zatrzymany. Postawiono mu zarzuty o usiłowanie gwałtu oraz napaść seksualną.

Manchester United niezwłocznie zawiesił swojego napastnika do odwołania. Materiały były na tyle jednoznaczne, że wydawało się, że Anglik zostanie skazany.

Zupełnie nieoczekiwanie Robson wycofała swoje zeznania. Brak głównego świadka zmusił prokuraturę do oczyszczenia Greenwooda z zarzutów. Nie oznacza to natomiast, że zawodnik wróci w najbliższym czasie na piłkarskie boiska. Manchester United zapowiedział bowiem prowadzenie własnego procesu.

Całą sprawę skomentował Greenwood, który zdecydował się na komunikat za pośrednictwem brytyjskich mediów.

„Odczuwam ulgę, że ta sprawa jest już zakończona i chciałbym podziękować mojej rodzinie, bliskim i przyjaciołom za ich wsparcie. W tej chwili nie będzie dalszych komentarzy” – napisał zawodnik.

Zobacz również:

Manchester United wydał oświadczenie w sprawie Masona Greenwooda
Mason Greenwood

W czwartek Mason Greenwood po ponad roku od postawienia oskarżeń o gwałt i napaść seksualną został oczyszczony z zarzutów. Manchester United opublikował oficjalny komunikat w tej sprawie.  Manchester United nie podejmie pochopnych kroków względem Masona Greenwooda Ponad rok trwa już przymusowy rozbrat z futbolem Masona Greenwooda. Napastnik Manchesteru United oczekiwał na sprawę sądową, jaką wytoczyła

Czytaj dalej…

Komentarze