Manchester United wydał oświadczenie w sprawie Masona Greenwooda

Mason Greenwood
PressFocus Na zdjęciu: Mason Greenwood

W czwartek Mason Greenwood po ponad roku od postawienia oskarżeń o gwałt i napaść seksualną został oczyszczony z zarzutów. Manchester United opublikował oficjalny komunikat w tej sprawie. 

  • W czwartek 2 lutego Mason Greenwood został oczyszczony z wszelkich zarzutów
  • Zawodnikowi nie grozi już proces sądowy
  • Manchester United planuje teraz przeprowadzić własne śledztwo, zanim podejmie jakiekolwiek kroki

Manchester United nie podejmie pochopnych kroków względem Masona Greenwooda

Ponad rok trwa już przymusowy rozbrat z futbolem Masona Greenwooda. Napastnik Manchesteru United oczekiwał na sprawę sądową, jaką wytoczyła mu była partnerka. Oskarżenia z jej strony były poważne. Kobieta zarzucała Anglikowi gwałt, napaść seksualną i znęcanie. 

W czwartek media poinformowały, że zawodnik Czerwonych Diabłów został oczyszczony z  wszelkich zarzutów. Dowody świadczące przeciwko niemu zostały sfabrykowane, a on sam ma już czystą kartę. Powrót na boisko może jednak zająć mu dłużej, niż spekulowano. Komunikat w sprawie napastnika wydał tego samego dnia Manchester United.

“Manchester United został poinformowany, że Mason Greenwood został oczyszczony z wszelkich zarzutów. Klub przeprowadzi teraz własny proces, po którym postanowi, jakie następne kroki podejmie względem zawodnika” – brzmi oświadczenie. 

W praktyce oznacza to, że powrót Masona Greenwooda na boisko może się jeszcze mocno przeciągnąć. Ostatnie spotkanie rozegrał on 21 stycznia 2022 roku. Od tamtej pory pozostaje zawieszony a prawach zawodnika Czerwonych Diabłów. Anglik stracił również wielu sponsorów i intratnych kontraktów reklamowych. 

Także u nas: Sprawa Masona Greenwooda umorzona. Kiedy napastnik wróci do gry?

Komentarze