Skandal w Premier League. Piłkarz Evertonu oskarżony o pedofilię

Brytyjscy policjanci
Brytyjscy policjanci Pressfocus

Niepokojące wieści napłynęły w nocy z poniedziałku na wtorek z brytyjskich mediów. “The Mirror” twierdzi, że jeden z piłkarzy Premier League został zatrzymany przez policję pod zarzutem pedofilii.

  • W angielskich mediach pojawiły się informacje o zatrzymaniu jednego piłkarzy z Premier League
  • Na wyspach całe środowisko sportowe jest wstrząśnięte tą sytuacją
  • Zawodnik, który został wzięty do odpowiedzialności karnej na co dzień występuje w Evertonie

Niepokój w obozie Evertonu

“The Mirror” jako pierwszy poinformował o całej sytuacji. W poniedziałek wieczorem policja z Manchesteru wydała oficjalne oświadczenie, w którym zawiadamia o popełnieniu przestępstwa przez 31-letniego piłkarza z Premier League. Sprawa jest poważna, ponieważ prokuratura przedstawiła graczowi zarzuty o pedofilię.

-“Funkcjonariusze aresztowali 31-letniego mężczyznę w ramach dochodzenia za domniemane przestępstwa seksualne wobec dzieci” – napisano w policyjnym oświadczeniu.

Brytyjskie media początkowo przypuszczały, że chodzi o jednego z graczy Evertonu. Te wieści znalazły potwierdzenie w rzeczywistości i klub wydał już stanowisko w tej sprawie.

– “Everton może potwierdzić, że zawiesił gracza pierwszej drużyny w oczekiwaniu na wyniki dalszego dochodzenia policji. Będziemy wspierać policję w toku prowadzonego śledztwa i nie będziemy publikować żadnych kolejnych oświadczeń” – czytamy w stanowisku The Toffies.

Jak do tego doszło?

Funkcjonariusze otrzymali informację, z której wynikało, że 31-latek od dłuższego czasu utrzymywał internetowy kontakt z nieletnimi dziewczynkami, a później próbował się z nimi spotykać. W konsekwencji postanowiono uzyskać sądowy nakaz na przeszukanie posiadłości zawodnika, gdzie zostały skonfiskowane komputery oraz urządzenia mobilne w celu przeanalizowania wszystkich możliwych scenariuszy.

Na dodatek Dziennikarze “The Mirror” przekazali, że władze The Toffies zawiesiły swojego gracza do odwołania, natomiast piłkarz zaraz po zatrzymaniu opuścił areszt za kaucją i obecnie czeka na dalsze wieści w śledztwie.

Przeczytaj również: Braithwaite zgodził się na transfer do Premier League

Komentarze