Pięć goli na Etihad Stadium! Wysoka wygrana Obywateli

Kevin De Bruyne
Kevin De Bruyne fot. Grzegorz Wajda

Piłkarze Manchesteru City zakończyli ten sezon najlepiej, jak mogli. Odnieśli wysokie zwycięstwo pokonując Norwich City 5:0.

Spotkanie Manchesteru City z Norwich City spokojnie można byłoby nazwać przysłowiowym ,,meczem o pietruszkę’’. Jednak nie w przypadku, gdy gra drużyna prowadzona przez Pepa Guardiolę. Hiszpański szkoleniowiec wystawił najmocniejszy skład, czym dał jasny sygnał, że interesuje go jedynie wygrana. Niespodziankę chciały sprawić Kanarki, które liczyły na powtórkę z pierwszego meczu, gdy wygrały 3:2.

Początek tego starcia wskazywał, że marzenia Norwich mogły się spełnić. Goście w ósmej minucie objęli prowadzenie, po świetnej indywidualnej akcji Hernandeza. Kubańczyk efektownie minął rywali i tuż zza pola karnego uderzył przy lewym słupku. Sędzia Craig Pawson dopatrzył się jednak spalonego i anulował bramkę.

Zaledwie trzy minuty później przy golu City nie było już żadnych wątpliwości. Z prawej strony boiska na pole karne zagrał Sterling. Najlepiej tam zachował się Jesus, który wykorzystał zamieszanie i skierował piłkę do siatki. Obywatele wyraźnie dominowali i tuż przed przerwą podwyższyli rezultat na 2:0. Kilka podań wymienili David Silva z Walkerem, a futbolówka trafiła pod nogi De Bruyne. Belg przyjął sobie piłkę, i uderzył mocno, ale i bardzo precyzyjnie w prawy górny róg bramki.

W 79. minucie City prowadziło już 3:0. De Bruyne zagrał do wbiegającego w pole karne Sterlinga. Anglik z łatwością pokonał bramkarza rywali, strzelając miedzy nogami Holendra. Pięć minut później gospodarze mieli cztery gole przewagi Błąd w rozegraniu piłki popełnili gracze Norwich, co bez skrupułów wykorzystał wprowadzony z ławki Mahrez. Algierczyk oddał niski strzał w lewy róg bramki i trafił do siatki. Duzy udział w następnej bramce miał ponownie Mahrez. Skrzydłowy Manchesteru zabawił się z rywalami i mijał ich ,,jak tyczki’’, jego strzał nie zaskoczył jednak bramkarza. Futbolówka trafiła pod nogi De Bruyne, który zdobył fantastyczną bramkę. Belg uderzył w prawy górny róg tak, że można było tylko bić brawo. Zespół Pepa Guardioli nie dał rywalom szans i udanie zakończył sezon 2019/2020.