Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Pellegrini: Maurizio Sarri nie powinien się zmieniać

Opiekun zespołu West Ham United, Manuel Pellegrini, uważa, że jego odpowiednik w Chelsea, Maurizio Sarri, powinien cały czas trzymać się swojej filozofii futbolu i nie zważać na sceptycyzm na Stamford Bridge

Czytaj dalej…

– Oczywiście, że jest trudno, gdy nie uzyskuje się pożądanych wyników. Sam to przerabiałem. Jako menadżerowie musimy jednak być przyzwyczajeni do presji środowiska i kibiców i nie możemy w związku z naciskami zmieniać naszego stylu gry – zaczął Pellegrini.

– Jeśli ktoś zmienia swoją filozofię futbolu przy każdej gorszej passie to nie nadaje się na menadżera – dodał opiekun londyńskiego zespołu.

– Tako samo jest z Maurizio. On jest dobrym trenerem, ale to dopiero jego pierwszy sezon w Premier League. Myślę, że jeśli władze mu zaufają to on uzyska ze swoją drużyną świetne wyniki. Potrzeba mi tylko trochę czasu – kontynuował Pellegrini.

– Jeśli uda się Sarriemu wywalczyć miejsce premiowane występem w Lidze Mistrzów to sądzę, że zatrzymanie go w Chelsea powinno być priorytetowe. Z takim składem to będzie bardzo dobry wynik, a w następnym sezonie zapewne pokaże jeszcze więcej – podsumował chilisjki trener piłkarski.

Przypomnijmy, że Maurizio Sarri jest opiekunem Chelsea od 14 lipca 2018 roku.

Komentarze