Oświadczenie UEFA ws. decyzji dotyczącej Man City

UEFA
UEFA

Dwuletnie zawieszenie Manchesteru City w europejskich pucharach zostało uchylone przez Sąd Arbitrażowy ds. Sportu, który uznał, że nie było wystarczających dowodów na to, że angielski klub złamał przepisy finansowego fair-play. Ponadto niektóre ze spraw uległy przedawnieniu. Tymczasem oświadczenie w tej kwestii wydała Europejska Unia Piłkarska.

Czytaj dalej…

Oświadczenie UEFA ws. zmiany kary dla Manchesteru City

“Uefa przyjmuje do wiadomości decyzję podjętą przez Sąd Arbitrażowy ds. Sportu, dotyczącą zmniejszenia sankcji nałożonych na Manchester City FC przez niezależny organ kontroli finansowej klubu za domniemane naruszenie przepisów dotyczących licencjonowania klubów i finansowego fair play” – czytamy na wstępie.

“UEFA zauważa, że ​​Sąd Arbitrażowy ds. Sportu stwierdził, że nie było rozstrzygających dowodów na poparcie wszystkich wniosków kontroli finansowej w tej konkretnej sprawie oraz że wiele domniemanych naruszeń uległo przedawnieniu z powodu pięcioletniego okresu przewidzianego w przepisach UEFA” – czytamy dalej.

“W ciągu ostatnich kilku lat finansowe fair-play odgrywało znaczącą rolę w ochronie klubów i pomagało im w utrzymaniu stabilności finansowej, a UEFA i ECA [Europejskie Stowarzyszenie Klubów] nadal przestrzegają swoich zasad” – brzmi oświadczenie.

Komentarze