W opublikowanym raporcie CIES Manchester City ma obecnie najdroższy wyjściowy skład spośród wszystkich drużyn występujących w najmocniejszych ligach europejskich. Czołówka została zdominowana przez kluby Premier League.

• Manchester City najdroższym zespołem w Europie
  • Drugie miejsce w tym zestawieniu należy do PSG
  • Ostatnie miejsce podium przypadło Manchesterowi United

Manchester City najdroższym klubem w Europie

Skład wyjściowy Manchesteru City został wyceniony na około 560 mln funtów w raporcie opublikowanym przez CIES, który został oparty na meczach rozegranych do 26 października tego roku. W pierwszej szóstce znalazł się tylko jeden klub spoza Premier League i jest nim Paris Saint-Germain, który z łączną wartością 439 milionów funtów zajął drugie miejsce.

Ostatnie miejsce na podium zajął Manchester United z łączną średnią wartością pierwszego zespołu w tym sezonie na poziomie 413 milionów funtów, a kolejne lokaty przypadły odpowiednio Liverpoolowi, Chelsea I Arsenalowi.

Ubiegłoroczny triumfator Ligi Mistrzów, czyli Real Madryt zajął dopiero siódme miejsce z wynikiem 318 mln funtów, a pozycję niżej uplasowała się Barcelona ze średnią wartością niższą o około 30 milionów funtów.

Pierwszym włoskim klubem który znalazł się na tej liście był Juventus. Co ciekawe dopiero dziesiąte miejsce zajął Bayern Monachium.