Gwiazdorowi Liverpoolu grozi zawieszenie. Komisja oczekuje wyjaśnień

Virgil van Dijk w meczu z Newcastle został ukarany przez sędziego czerwoną kartką. Dziennikarze Daily Mail uważają, że Holendrowi grozi dłuższe zawieszenie. Wszystko za sprawą jego komentarza w kierunku arbitra, który nie uszedł uwadze federacji.

Virgil van Dijk w dyskusji z arbitrem
Imago Na zdjęciu: Virgil van Dijk w dyskusji z arbitrem
  • Virgil van Dijk już w 1. połowie meczu Newcastle – Liverpool ukarany został przez arbitra czerwoną kartką
  • Holender nie mógł pogodzić się z decyzją i skomentował ją w wulgarny sposób
  • Komisja ligi oczekuje od obrońcy wyjaśnień, a według mediów grozi mu dodatkowy mecz zawieszenia

Virgil van Dijk może zostać zawieszony

Wiele emocji i kontrowersji towarzyszyło meczowi Newcastle z Liverpoolem, który rozegrany został w niedzielę. Mimo gry w osłabieniu The Reds odwrócili losy rywalizacji i wygrali 2:1 po dwóch trafieniach Darwina Nuneza. Spotkanie szybko zakończył Virgil van Dijk. Holender w 28. minucie obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę.

Środkowy obrońca nie mógł pogodzić się z decyzją sędziego. Jego decyzję na murawie skomentował słowami “p*****ony żart”. Uwagę na to zwróciła angielska federacja, która wezwała zawodnika Liverpoolu do złożenia wyjaśnień.

“Zarzuca się, że obrońca zachował się w niewłaściwy sposób i użył wulgarnych lub obraźliwych słów w kierunku arbitra po tym, jak został wyrzucony z boiska w 29. minucie” – możemy przeczytać w komunikacie.

Według redakcji Daily Mail Holendrowi grozi dodatkowy mecz zawieszenia. Do 1 września 32-latek ma odpowiedzieć komisji.

Także u nas: “Mam za sobą 1000 meczów na ławce, ale nigdy nie przeżyłem czegoś podobnego”