Niechlubna seria przerwana, Southampton pokonał Szable

Kyle Walker-Peters
Pressfocus Na zdjęciu: Kyle Walker-Peters

Sheffield przegrało z Southmapton 0:2 (0:1) w meczu 27. kolejki Bundesligi. Goście przełamali zatem serię dziewięciu ligowych meczów bez zwycięstwa. Bramkę z rzutu karnego zdobył Ward-Prowse, a bombowym wolejem popisał się Che Adams. Całe spotkanie rozegrał Jan Bednarek.

W pierwszej połowie Sheffield zdecydowanie ustępowało Southampton. Święci nie potrafili jednak wykorzystać przez dłuższy czas swojej przewagi, ponieważ kreowane przez nich akcje zbyt często kończyły się niecelnymi strzałami. W 31. minucie błąd popełnił Ethan Ampadu. Walijczyk sfaulował jednego z rywali w polu karnym, dlatego arbiter wskazał na wapno. Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze poszedł James Ward-Prowse, który pewnym uderzeniem dał Southampton prowadzenie.

Druga połowa była jeszcze lepsza w wykonaniu Southamtpon. Tym razem Święci zdecydowanie częściej potrafili stworzyć groźne okazje, a prowadzenie podwyższyli już w 49. minucie. Wtedy to Armstrong zgrał piłkę klatką piersiową do Che Adamsa, a Anglik atomowym uderzeniem z woleja pokonał bezradnego Ramsdale’a.

W kolejnych minutach Święci nie zaprzestali ataków i ciągle stwarzali zagrożenie pod bramką przeciwnika. W 67. minucie swojego szczęścia próbował Tella, ale bramkarz tym razem dobrze interweniował. Nieco później dublet chciał zdobyć Che Adams, ale golkiper ponownie uratował swój zespół przed utratą kolejnej bramki.

Końcowy wynik to 0:2. Southamtpon przerwało zatem serię dziewięciu meczów bez zwycięstwa. Jan Bednarek rozegrał w barwach Świętych całe spotkanie.