Newcastle United – Manchester City: fantastyczna seria trwa

Rodri
PressFocus Na zdjęciu: Rodri

Gracze Newcastle United przegrali w Premier League na swoim stadionie z Manchesterem City 0:4. Dla lidera to już ósma kolejna wygrana w rozgrywkach ligowych.

• Wynik spotkania otworzył w piątej minucie Ruben Dias
  • Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Joao Cancelo
  • Po zmianie stron kolejne gole zdobyli Riyad Mahrez i Raheem Sterling, a Obywatele ostatecznie triumfowali 4:0

Bez niespodzianki na St. James’ Park

Spotkanie Newcastle UnitedManchester City rozpoczęło się znakomicie dla Obywateli. Już w piątej minucie Joao Cancelo zagrał w pole karne Srok, a tam Ruben Dias wykorzystał bierność defensorów gospodarzy.

Po pół godzinie gry było 2:0. Kevin de Bruyne podał na lewo do Riyada Mahreza, który odegrał do Joao Cancelo. Portugalczyk po chwili zdecydował się na uderzenie, które dało gościom dwubramkowe prowadzenie.

Kilka minut po zmianie stron mogło być 3:0 dla Obywateli. Martin Dubravka poradził sobie jednak z celnym uderzeniem Gabriela Jesusa.

Bramkarz Srok był natomiast bezradny chwilę potem. Wówczas strzałem z woleja pokonał go Mahrez. Na 4:0 podwyższył Raheem Sterling, który trafił z kilku metrów po podaniu od Jesusa.

Do ostatniego gwizdka sędziego nie padły już żadne bramki.