Michael Carrick tymczasowym trenerem Man Utd

Michael Carrick
Pressfocus Na zdjęciu: Michael Carrick

Sobotnia klęska Manchesteru United z Watfordem (1:4) przesądziła o losie Ole Gunnara Solskjaera. Norweg odchodzi, ale będzie mógł liczyć na ogromne odszkodowanie. Wszystko przez to, że formalnie jest związany z Czerwonymi Diabłami do 2024 r. Natomiast zarząd klubu nocą wybrał tymczasowego następce 48-latka, którym został Michael Carrick.

  • Zarząd Manchesteru United zadecydował, że nadszedł czas pożegnać się z Solskjaerem
  • Norweg otrzyma olbrzymie odszkodowanie, ponieważ jego kontrakt wygasa dopiero w 2024 r.
  • Tymczasowym trenerem Czerwonych Diabłów zostanie Michael Carrick

Solskjaer odchodzi

Ole Gunnar Solskjaer w marcu 2019 r. przejął obowiązki pierwszego trenera Manchesteru United. Miał pełnić tę funkcję tymczasowo, ale po serii dobrych wyników Glazerowie podpisali z Norwegiem długo terminowy kontrakt.

Mijały kolejne miesiące, a Czerwone Diabły nie potrafiły dołożyć kolejnego trofeum o klubowej gabloty. Nawet już wcześniej pojawiały się głosy twierdzące, że 48-latek powinien odejść. Jednak po sezonie 2020/21 wykręcił z drużyną najlepszy wynik, dochodząc do finału Ligi Europy i zajmując drugie miejsce w Premier League.

Dzięki temu, właściciele dali Solskjaerowi wolną rękę w dokonywaniu transferów. I tak do zespołu dołączył najpierw Raphael Varane, z kolei potem na Old Trafford zjawili się Jadon Sancho i Cristiano Ronaldo. Kadra wyglądała imponująco, ale nie spełniała oczekiwań kibiców oraz sztabu szkoleniowego.

Czara goryczy przelała się w sobotę podczas 12. kolejki angielskiej ekstraklasy. Watford na własnym terenie rozbił bezradny Manchester United aż (4:1). Jeszcze tej samej nocy zwołano pilne spotkanie, na którym zadecydowano o rozstaniu się z norweskim szkoleniowcem. Z racji, że umowa pomiędzy obiema stronami obowiązuje do 2024 r., Solskjaer otrzyma 7,5 mln funtów odszkodowania.

Michael Carrick tymczasowym opiekunem United

Początkowo według Manchester Evening News, Darren Fletcher miał zostać tymczasowym trenerem United. Szkot jako zawodnik spędził 15 lat w ekipie z Teatru Marzeń. Dobrze zna strukturę klubu, ponieważ obecnie pełni tam rolę dyrektora technicznego.

Jednak z oficjalnego oświadczenia wynika, że przynajmniej w najbliższych spotkaniach drużynę poprowadzi były już asystent Solskjaera, czyli Michael Carrick.

– “Michael Carrick będzie teraz kierował zespołem w nadchodzących meczach, podczas gdy klub chce wyznaczyć tymczasowego menedżera do końca sezonu” – brzmi końcówka oświadczenia Man Utd.

Stąd też niewykluczone jest, że Darren Fletcher wkrótce zostanie mianowany szkoleniowcem United. Giełda nazwisk już ruszyła, ale przed zespołem niezwykle trudny okres. We wtorek Czerwone Diabły zmierzą się z Villarrealem w Lidze Mistrzów. Poprzedni mecz tych drużyn trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Wówczas gol Ronaldo zapewnił United cenny komplet punktów.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 24. listopada 2021 06:44.

Przeczytaj również: Kto zastąpi Solskjaera? Angielscy bukmacherzy mają swoich faworytów

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Na temat “Michael Carrick tymczasowym trenerem Man Utd