Willian
Willian fot. Vladimir Astapkovich / Sputnik/ Hepta / Sport

Media: Willian o krok od Arsenalu

Arsenal jest bliski podpisania kontraktu z brazylijskim pomocnikiem Willianem. Według Sky Sports, Kanonierzy są zdecydowanym faworytem do sprowadzenia doświadczonego zawodnika, który ma pożegnać się z Chelsea.

Czytaj dalej…

Willian nie doszedł jak na razie do porozumienia z Chelsea w sprawie podpisania nowej umowy i wszystko wskazuje na to, że w nowym sezonie będzie reprezentował barwy innego klubu. Kwestią sporną między stronami jest długość kontraktu. The Blues, którzy chętnie zatrzymaliby Brazylijczyka w drużynie, proponowali mu dwuletni kontrakt, podczas gdy samego piłkarza interesowało podpisanie tylko umowy na trzy lata.

Arsenal gotowy spełnić oczekiwania Williana

Według brytyjskich mediów, na pole position w wyścigu o pozyskanie Williana wysunął się Arsenal, który jest gotowy na spełnienie oczekiwań zawodnika i podpisanie z nim trzyletniego kontraktu. Kanonierzy nie są oczywiście jedynym zespołem, który chciałby sprowadzić do siebie Brazylijczyka. Nie jest bowiem tajemnicą, że o Williana zabiegali również przedstawiciele Barcelony i Interu Miami.

Wiele wskazuje na to, że 69-krotny reprezentant Brazylii swoją karierę będzie kontynuował w Premier League, na boiskach której występował przez siedem ostatnich lat. Przez cały ten czas był zawodnikiem Chelsea, która w 2013 roku zapłaciła za niego 35,5 miliona rosyjskiej Anży Machaczkała.

Ogromne doświadczenie Brazylijczyka

Przed siedem lat Willian był bardzo ważnym punktem drużyny ze Stamford Bridge, mając pewne miejsce w składzie u kolejnych szkoleniowców. Łącznie w barwach The Blues rozegrał 339 meczów we wszystkich rozgrywkach, zdobywając w nich 63 bramki i notując 62 asysty.

Na boiskach Premier League wystąpił do tej pory 234 razy. Na swoim koncie ma 37 bramek i 39 asyst.

Komentarze