David De Gea
David De Gea fot. Grzegorz Wajda

Media: De Gea przedłuży kontrakt o sześć lat

The Standard donosi, że David De Gea przedłuży z Manchesterem United kontrakt o sześć lat, stając się jednocześnie jednym z najlepiej zarabiających zawodników w klubie. Hiszpan ma tygodniowo inkasować 375 tysięcy funtów.

Czytaj dalej…

Nie jest tajemnicą, że De Gea oczekiwał tygodniowych zarobków na poziomie 450 tysięcy funtów. Wygląda jednak na to, że ostatecznie porozumienie między obiema stronami zostało osiągnięte na nieco innych warunkach.

W każdym razie fakt, że działacze Czerwonych Diabłów zaproponowali reprezentantowi Hiszpanii umowę aż na sześć lat, sprawił, że De Gea zgodził się zostać na dłużej w Man Utd.

Kluczowe znaczenie przy parafowaniu nowego kontraktu ze zdolnym bramkarzem mają mieć dwie postacie. Pierwszą jest menedżer Ole Gunnar Solskjaer, który za wszelką cenę chce zatrzymać Hiszpana w klubie, a drugą trener bramkarzy Red Devils w osobie Emilio Alvareza, z którym De Gea współpracował jeszcze w czasach gry w Atletico Madryt.

28-letni golkiper nową umowę z Man Utd ma podpisać po powrocie z tournee, w którego trakcie angielska ekipa rozegra mecze w Australii, Chinach, czy Singapurze.

Komentarze