Media: Arsenal zatrudni Monchiego

Emirates Stadium
Emirates Stadium fot. Wojciech Witkowski

Według doniesień The Mirror i Marki sternicy Arsenalu FC złożyli propozycję pracy dyrektorowi sportowemu AS Romy w osobie Monchiego Rodrigueza. Były działacz Sevilli FC od dłuższego czasu jest łączony przez media z pracą w roli dyrektora technicznego w klubie z północnego Londynu.

Czytaj dalej…

Spekulacje związane z zatrudnieniem Monchiego w Arsenalu nasiliły się, gdy menedżerem The Gunners został Unai Emery. Obaj mieli okazję współpracować ze sobą.

Warto jednak zaznaczyć, że Hiszpan nie jest jedynym kandydatem na stanowisko dyrektora technicznego Arsenalu. Wysoko stoją też akcję Marca Overmarsa, który spełnia się aktualnie w podobnej roli w AFC Ajaxie. Niemniej zawsze głównym celem był Monchi.

Władze przedstawiciela Premier League są do tego stopnia zdeterminowane, aby mieć w swoich szeregach aktualnego dyrektora sportowego rzymian, że są gotowi zapłacić Romie klauzulę odstępnego za Monchiego, wynoszącą milion funtów.

Warto odnotować, że doświadczony działacz ma umowę ważną z klubem z Wiecznego Miasta do końca czerwca 2020 roku. Raczej mało prawdopodobne jest, aby Hiszpan zdecydował się na zmianę miejsca pracy w trakcie sezonu. Jeśli już do tego dojdzie, to latem tego roku, aby Roma miała czas na znalezienie następcy.

Komentarze