”Manchester United powinien puścić Cristiano Ronaldo”

Cristiano Ronaldo
PressFocus Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo dąży do tego, aby opuścić Manchester United. Legendarny piłkarz tego klubu uważa, że Portugalczyk powinien dostać zgodę na odejście.

  • Wayne Rooney i Cristiano Ronaldo siali niegdyś postrach u obrońców
  • Portugalczyk wciąż jest aktywnym piłkarzem głodnym sukcesów
  • Anglik twierdzi, że Manchester United nie powinien blokować odejścia Portugalczyka, jeśli temu nie znależy na pozostaniu w klubie

Manchester United powinien pójść inną drogą

Gdy okazało się, że Cristiano Ronaldo ponownie będzie reprezentował Manchester United, kibice tego klubu nie kryli swojej euforii. Romantyczny powrót Portugalczyka na Old Trafford rozczarował jednak obie strony. Piłkarzowi trudno było o indywidualne nagrody z racji na rozczarowujące występy drużyny. Ta nie wygrała żadnego trofeum i wypadła poza strefę awansu do Ligi Mistrzów.

Ronaldo stał się ciężarem dla Manchesteru United. Sam zawodnik też chciałby zmienić klub, aby grać w Lidze Mistrzów. Wayne Rooney uważa, ze Czerwone Diabły nie powinny zatrzymywać napastnika na siłę. – Myślę, że Manchester United powinien puścić Cristiano Ronaldo. Nie chodzi o to, że Ronaldo nie może grać w ekipie Erika ten Haga. Może grać w każdym zespole – powiedział najlepszy strzelec w historii Manchesteru United.

Zobacz również: Potężny szok na Old Trafford. Falstart ten Haga w Man United

Ronny zawsze będzie strzelał gole. Patrzę na to jednak tak, że Manchester United nie jest gotowy na walkę o tytuł już teraz. Celem powinna być budowa zespołu, który wygra ligę za 3-4 lata i pod tym kątem trzeba planować – kontynuował Anglik, który grał z Portugalczykiem.

Jeśli doniesienia są prawdziwe, to Cristiano chce opuścić Manchester United. Klub powinien na to przystać i pozyskać dziewiątkę, która będzie tam przez 3-4 lata i pomoże im zbudować zespół odnoszący sukcesy – przekonuje Rooney. Czerwone Diabły są zainteresowane pozyskaniem Benjamina Sesko, młodego snajpera RB Salzburg.

Czytaj także: Kto mistrzem? Dla kogo TOP4? Bix Six według kibiców

Komentarze