Ronaldo przed szansą wyrównania 97-letniego rekordu

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo PressFocus

Cristiano Ronaldo notuje świetny powrót do Manchesteru United i dobrą formę będzie chciał potwierdzić w sobotnim meczu z Aston Villą. Portugalczyk stanie również przed szansą wyrównania rekordu sprzed 97 lat.

  • Cristiano Ronaldo po 12 latach wrócił latem do Manchesteru United, przenosząc się na Old Trafford na zasadzie definitywnego transferu z Juventusu
  • W pierwszych trzech występach po powrocie na Old Trafford Portugalczyk zdobył cztery gole
  • Ronaldo do bramki rywali trafiał do tej pory w każdym z dotychczasowych spotkań po powrocie i w sobotę stanie przed szansą wyrównania 97-letniego rekordu

Skuteczny powrót Ronaldo do Manchesteru United

Cristiano Ronaldo latem niespodziewanie wrócił na Old Trafford. Czerwone Diabły zdecydowały się na ściągnięcie Portugalczyka z Juventusu, sprowadzając go tym samym do zespołu po 12-letniej przerwie. 36-latek już w pierwszych meczach pokazał, że był to dobry ruch ze strony klubu.

Ronaldo po powrocie do Manchesteru zdążył do tej pory rozegrać trzy spotkania i ma na swoim koncie cztery gole. Portugalczyk trafiał do bramki rywali w każdym z dotychczasowych występów i swój dorobek będzie chciał poprawić w sobotnie popołudnie, kiedy Czerwone Diabły zmierzą się na Old Trafford z Aston Villą.

Dla Portugalczyka będzie to również okazja do wyrównania rekordu ustanowionego w 1924 roku przez Jamesa Hansona, który zdobywał bramkę w każdym z pierwszych czterech występów dla klubu. Ostatnim piłkarzem, który miał taką szansę był Romelu Lukaku w 2017 roku. Belgowi to się jednak nie udało, choć miał ku temu świetną szansę egzekwując rzut karny.

Ronaldo w barwach Manchesteru United rozegrał do tej pory 295 spotkań, zdobywając 122 bramki.

Zobacz także: Manchester United – Aston Villa: typy, kursy, zapowiedź (25.09.2021)

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 25. września 2021 13:27.

Komentarze