Manchester City znalazł następcę Aguero? “Ma niesamowity zmysł”

Josep Guardiola
Josep Guardiola PressFocus

Manchester City w piątkowy wieczór pokonał 4:3 na wyjeździe Newcastle United. Uwaga wszystkich po tym meczu skupiona była tylko na Ferrana Torresa, który zdobył trzy gole dla drużyny Josepa Guardioli. Hiszpański szkoleniowiec po zakończeniu meczu w samych superlatywach wypowiadał się na temat swojego rodaka.

Kapitalny występ Ferrana Torresa

– Oczywiście ten wieczór był ważny, ale jego pierwszy sezon w Anglii i jego liczby są wyjątkowe. Przyszedł jako skrzydłowy, ale musi myśleć o byciu napastnikiem. Kiedy Sergio, Gabriel byli nieobecni, on tam był. Zdobył bramki przeciwko Leeds United i Crystal Palace. Nie miał wielu minut, ale kiedy grał, miał wyczucie do goli – powiedział menedżer Manchesteru City.

– Tak, może grać jako dziewiątka. Będziemy z niego korzystać, gdy to robiliśmy był genialny. Jego rytm, szczególnie w defensywie, bardzo się poprawił. Przy trzeciej bramce wykonał ruch jak prawdziwy napastnik. Wiedział, gdzie piłka spadnie po uderzeniu w poprzeczkę – kontynuował Guardiola.

– Może muszę się zastanowić, czy nie będzie grał jako napastnik, ponieważ za każdym razem, gdy gra na tej pozycji, ma niesamowite wyczucie do zdobywania bramek. Jest dla nas niesamowitym nabytkiem, może grać na trzech pozycjach z przodu, ale grając na środku prezentuje nieprawdopodobny zmysł do goli – dodał hiszpański szkoleniowiec.

Ferran Torres następcą Aguero?

Hiszpański szkoleniowiec zapytany, czy Ferran Torres mógłby być następcą Sergio Aguero, odpowiedział: – Nie wiem, co się wydarzy. Może kupimy napastnika, może nie.

– Mamy chłopaka, jest młody. To był dobry transfer. Mogę korzystać z niego na lewej i prawej stronie lub na pozycji środkowego napastnika. Sezon jest długi, nie możemy grać tylko 11 zawodnikami. Nawet najlepszy napastnik, jakiego moglibyśmy kupić, nie może grać wszystkich minut – dodał.

Komentarze