Najlepszy piłkarz Premier League z nowym kontraktem

Ruben Dias
Ruben Dias PressFocus

Ruben Dias po spędzeniu zaledwie roku w Manchesterze City podpisał z klubem nowy kontrakt. W poniedziałek mistrzowie Anglii w oficjalnym komunikacie poinformowali o przedłużeniu na nowych warunkach dotychczasowej umowy do 2027 roku.

  • Ruben Dias podpisał w poniedziałek nowy kontrakt z Manchesterem City, do którego trafił we wrześniu ubiegłego roku
  • Nowa umowa 24-letniego Portugalczyka będzie obowiązywała do czerwca 2027 roku
  • Ruben Dias w zespole Manchesteru City rozegrał do tej pory 54 spotkania, zdobywając jednego gola

Nowy kontrakt Rubena Diasa z Manchesterem City

24-letni Portugalczyk trafił do Manchester City we wrześniu ubiegłego roku za 68 milionów euro i z miejsca stał się jednym z kluczowych zawodników drużyny prowadzonej przez Josepa Guardiolę. Swoimi świetnymi występami w debiutanckim sezonie w Anglii bardzo mocno przyczynił się do zdobycia przez drużynę mistrzostwa Anglii, Pucharu Ligi Angielskiej oraz awansu do finału Ligi Mistrzów. Do tej pory portugalski obrońca rozegrał w zespole z Etihad Stadium 54 spotkania we wszystkich rozgrywkach, zdobywając jednego gola.

Postawa Rubena Diasa została doceniona poprzez przyznanie mu kilku indywidualnych wyróżnienie. Ruben Dias został uznany najlepszym zawodnikiem sezonu w Premier League, a także otrzymał prestiżową nagrodę Piłkarza Roku przyznawaną przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Piłkarskich. Ponadto został wybrany najlepszym obrońcę poprzedniej edycji Ligi Mistrzów.

Dias: gra dla City przerosła moje oczekiwania

– Jestem bardzo szczęśliwy, że podpisałem nową umowę. Cieszyłem się każdą minutą mojego czasu w Cityu od momentu dołączenia do zespołu w ubiegłym roku. Gra dla City przerosła wszystkie moje oczekiwania i to absolutnie przyjemność być częścią tak niesamowitego zespołu – powiedział Ruben Dias, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

– Chciałbym również podziękować Pepowi i sztabowi trenerskiemu za sposób, w jaki pomogli mi rozwinąć się jako zawodnik i wciąż dążą do mojego dalszego rozwoju. Bycie częścią zespołu, który osiągnął tak wiele w poprzednim sezonie było niesamowite i sprawiło, że wszyscy jesteśmy głodni jeszcze bardziej tego, aby osiągnąć więcej – dodał Portugalczyk.

Idealny środkowy obrońca

Zadowolenia z podpisania nowego kontraktu z zawodnikiem nie kryje również dyrektor klubu Txiki Begiristain. – Nowa umowa Rubena to wspaniała wiadomość dla naszego klubu. Chociaż dołączył do nas niecały rok temu, w tym czasie udowodnił już, że jest bardzo istotną częścią naszego zespołu. To mówi wszystko o jego umiejętnościach i znaczeniu dla klubu. Chcieliśmy docenić jego wpływ na nas poprzez ten nowy kontakt – powiedział.

– Jest wszystkim, czego można by chcieć od środkowego obrońcy i o wiele więcej. Będzie on wielką częścią naszego dążenia do jeszcze większych sukcesów w ciągu najbliższych kilku lat – dodał Begiristian.

Zobacz także: Arsenal zdemolowany przez Man City, koszmar dalej trwa

Komentarze