Manchester City grozi odjęcie punktów. Wiadomo kiedy zapadnie decyzja

Premier League oraz Manchester City ustalili termin procesu w sprawie złamania przez klub 115 przepisów Finansowego Fair Play. Wyrok zapadnie dopiero w 2025 roku.

Pep Guardiola
Obserwuj nas w
IMAGO / Action Plus / David Blunsden Na zdjęciu: Pep Guardiola
  • Manchester City jest oskarżony o złamanie 115 przepisów Finansowego Fair Play
  • The Citiziens grozi odjęcie punktów za złamanie zasad
  • Wyrok w tej sprawie zapadnie latem 2025 roku

Manchester City może zostać ukarane

Według informacji przekazanych przez angielskie media komisja ligi oraz Manchester City doszły do porozumienia w sprawie terminu rozprawy. Mistrz Anglii jest oskarżony o złamanie aż 115 zasad Finansowego Fair Play w przeciągu 14 sezonów, zaczynając od kampanii 2009/2010. Obie strony ustaliły, że proces rozpocznie się jesienią przyszłego roku, a wyrok zapadnie latem 2025 roku. Drużyna prowadzona przez Pepa Guardiole może zostać ukarana odjęciem punktów, jeśli zostanie uznana za winną zarzucanych mu czynów.

Kara punktowa nie byłaby pierwszym takim przypadkiem w Anglii. Dwa tygodnie temu władze Premier League ukarały Everton odjęciem aż 10 punktów. Klub z Liverpoolu poniósł stratę finansową na 372 miliony funtów. Przepisy mówią, że dopuszczalna jest maksymalna kwota 105 milionów funtów straty w przeciągu ostatnich 3 lat.

Manchester City w tym sezonie ponownie walczy o mistrzowski tytuł. Po 13. kolejkach zajmują 2. miejsce z 29 punktami na koncie. Do pierwszego miejsca, które zajmuje Arsenal, tracą tylko jeden punkt. “Obywatele” zapewnili sobie również awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze