Harry Maguire
Harry Maguire fot. Vitaliy Timkiv / Sputnik/ Hepta / Sport Pictu

Maguire: Sezon sukcesem? Tylko w przypadku wygrania Ligi Europy

Manchester United obecny sezon będzie mógł uznać za udany tylko jeżeli zwycięży w rozgrywkach Ligi Europy. Takie zdania jest obrońca Czerwonych Diabłów Harry Maguire, który razem z zespołem przygotowuje się obecnie do półfinałowego meczu z Sevillą.

Czytaj dalej…

Klub z Old Trafford ligową rywalizację w Premier League zakończył na trzecim miejscu w tabeli, zapewniając sobie tym samym występy w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera dotarli również do półfinałów Pucharu Anglii i Carabao Cup, ale zdaniem reprezentacyjnego obrońcy to za mało, aby odtrąbić sukces.

– Dotarcie do półfinałów nie jest wystarczające dla tego klubu. Rywalizację w Premier League zakończyliśmy na trzecim miejscu w tabeli, ale ponownie, to nie jest coś, co ten klub chce osiągać. W przyszłości nie chcemy tam być. Chcemy zdobywać trofea, wygrywać Premier League i inne puchary – powiedział Maguire, cytowany przez ESPN.

– Półfinały są fajne, ale trzeba wykonać zadanie i awansować co finału, a potem go wygrać – dodał doświadczony obrońca.

Maguire: Sevilla jest genialna od początku roku

W niedzielny wieczór Manchester United o awans do finału Ligi Europy będzie rywalizował w Kolonii z Sevillą. Hiszpanie mogą się pochwalić fantastyczną serią 19 kolejnych spotkań bez porażki, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki i z pewnością postawią bardzo trudne warunki drużynie z Old Trafford.

– Mają za sobą dobry, mocny sezon w La Liga. Od stycznia byli wręcz genialni. Podnieśli się, podobnie jak my to zrobiliśmy. To na pewno twarda i silna drużyna, ale musimy wierzyć we własne możliwości, musimy martwić się o siebie i skupić się na sobie. Jeśli osiągniemy poziom, na który nasz stać, awansujemy do finału – dodał Maguire.

– Wszyscy jesteśmy wypoczęci i odzyskujemy siły. Mieliśmy od niedzieli sześć dni, więc jest to wystarczająco długi czas. Jest to coś, czego nie mieliśmy zbyt wiele w tym roku, więc wszyscy jesteśmy gotowi do gry – dodał obrońca Manchesteru United.

Komentarze