Liverpool wynagrodzi Jotę nowym kontraktem?

Diogo Jota
PressFocus Na zdjęciu: Diogo Jota

Diogo Jota ma jeszcze trzy lata ważnego kontraktu, ale Liverpool czuje, że Portugalczyk idealnie pasuje do długoterminowego planu menedżera Jurgena Kloppa. Brytyjskie media twierdzą zatem, że The Reds chcą zaproponować napastnikowi nową umowę, aby wynagrodzić jego dotychczasową grę.

  • Diogo Jota stał się bardzo ważną postacią w Liverpoolu
  • Portugalczyk ma zostać nagrodzony za swoje występy nową umową
  • Napastnik może liczyć na sporą podwyżkę pensji

Liverpool chce zatrzymać Diogo Jotę na dłużej

Media przewidują, że Diogo Jota może spodziewać się znacznego wzrostu pensji po podpisaniu nowej umowy z Liverpoolem. The Reds pomału muszą szykować zmiany w linii ofensywnej, o której sile przez kilka lat stanowiło trio Salah, Firmino i Mane.

Tego ostatniego już nie ma na Anfield Road, z kolei Brazylijczyk może jeszcze tego lata opuścić zespół Jurgena Kloppa. Liverpool już pozyskał Darwina Nuneza z Benfiki Lizbona, ale chce także zapewnić sobie spokojną przyszłość przedłużając kontrakty z obecnymi zawodnikami.

Diogo Jota pojawił się w Liverpoolu jako pierwszy następca wcześniej wspomnianej trójki. Portugalczyk jest istotną częścią rewolucji zaaranżowanej przez Jurgena Kloppa w ostatnim czasie.

Jota strzelił 13 bramek w swoim debiutanckim sezonie na Anfield, jednak jego dobry sezon został wyhamowany przez poważną kontuzję kolana, która wykluczyła go z gry na trzy miesiące, co przyćmiło udany start w Liverpoolu.

Po wyleczeniu kontuzji, napastnik dość niespodziewanie stał się kluczowym zawodnikiem The Reds strzelając 21 bramek w 55 meczach w zeszłym sezonie, a nadchodzącą kampanię z pewnością będzie chciał zakończyć z jeszcze lepszym wynikiem. Forma Joty z Liverpoolu sprawiła, że ​​stał się gwiazdą w ataku reprezentacji Portugalii.

Zobacz również: Kolejna wielka transakcja pomiędzy Interem i Chelsea?

Komentarze