Virgil van Dijk
Virgil van Dijk fot. PressFocus

Liverpool nie obroni tytułu? Legenda The Reds ma wątpliwości

Liverpool w najbliższych miesiącach będzie musiał radzić sobie bez Virgila van Dijka. Zdaniem eksperta Sky Sports Jamie’go Carraghera, absencja reprezentanta Holandii będzie poważnym problemem dla drużyny prowadzonej przez Juergena Kloppa. Były zawodnik The Reds nie ma wątpliwości, że przedstawiciele klubu z Anfield Road będą musieli sprowadzić w styczniu nowego środkowego obrońcę.

Czytaj dalej…

Van Dijk nabawił się poważnej kontuzji kolana podczas sobotniego meczu z Evertonem. Liverpool potwierdził, że środkowy obrońca uszkodził więzadła krzyżowe kolana i będzie musiał poddać się operacji. The Reds nie określili konkretnego terminu powrotu Holendra na boisko, ale niewykluczone, że w tym sezonie nie będzie mógł już pomóc drużynie.

– Czy Liverpool może wygrać ligę bez Van Dijka? Takie pytanie nasuwa się samo. Myślę, że w każdej utytułowanej drużynie lub zespole, który uważany jest za kandydata do tytułu, jest trzech lub czterech takich zawodników. Jeśli brakuje jednego z tych zawodników, nieważne jak dobry jest twój menedżer, nieważne jak szeroka jest twoja kadra, nie możesz ich zastąpić, ponieważ są wybitni – powiedział Carragher, cytowany przez Sky Sports.

– Cały czas czułem, że na początku tego sezonu Liverpool jest drużyną do pokonania. Skoro Van Dijk może nie zagrać już w tym sezonie, to będzie to problem dla Liverpoolu. Uważam, że będą musieli wejść na rynek transferowy w styczniu, i to nie tylko powodu kontuzji Van Dijka. Liverpool po prostu słabo wygląda na tej pozycji. Przed sezonem oddali już Lovrena, a pozostali zawodnicy na tej pozycji również są podatni na kontuzje – dodał.

– Wiem, że okienko transferowe właśnie się skończyło, ale muszą być gotowy na 1 stycznia, aby kogoś sprowadzić, ponieważ naprawdę słabo wyglądają na tej pozycji i może to ich powstrzymać przed próbą osiągnięcia tego, co chcą osiągnąć – dodał Carragher.

W pięciu dotychczas rozegranych spotkaniach Premier League, Liverpool odniósł trzy zwycięstwa, zanotował jeden remis i doznał jednej porażki.

Komentarze