Liverpool planuje przedłużyć umowę z Jurgenem Kloppem

Jurgen Klopp
Pressfocus Na zdjęciu: Jurgen Klopp

Kontrakt wiążący Juergena Kloppa z Liverpoolem wygasa w 2024 roku, ale posiada klauzulę, umożliwiającą przedłużenie go o kolejne dwa lata. Zgodnie z informacjami portalu Goal.com, władzę The Reds są bardzo zadowolone z pracy Niemca i chciałby go na dłużej w Liverpoolu. Informacje te potwierdza Fabrizio Romano.

  • Klopp pełni funkcję trenera Liverpoolu od 2015 roku
  • Klub jest bardzo zadowolony ze współpracy z Niemcem
  • Władze The Reds chcą zaproponować mu przedłużenie kontraktu o dwa lata

Właściwy człowiek na właściwym stanowisku

Liverpool obok Manchesteru City jest obecnie jedną z najlepszych klubowych drużyn na świecie. Ofensywa zespołu budzi postrach nawet wśród najbardziej doświadczonych obrońców, a defensywa dowodzona przez Virgila van Dijka rzadko popełnia błędy. Ogromna w tym zasługa Juergena Kloppa, który w przeciągu kilku sezonów przywrócił Liverpool na szczyt i doprowadził go w sezonie 2018/19 do mistrzostwa Anglii.

W tym sezonie The Reds pozostają wciąż w grze o wszystkie trofea. Liverpool zdobył już puchar Ligi Angielskiej i jest bliski sięgnięcia także po puchar Anglii. W Lidze Mistrzów zespół jest na dobrej drodze do awansu do półfinału, po zwycięstwie na Anfield nad Villarrealem 2:0. Piłkarze Kloppa liczą się wciąż w walce o mistrzostwo Anglii, tracąc zaledwie jeden punkt do prowadzącego Manchesteru City. W środę na trybunach obecny był prezes Fenway Sports Group – Mike Gordon i agent niemieckiego szkoleniowca – Marc Kosicke. Obaj panowie mieli rozmawiać w trakcie meczu z Villarrealem o przedłużeniu kontraktu trenera The Reds

Juergen Klopp także dobrze czuje się w Liverpoolu, co wielokrotnie podkreślał w wywiadach. Włodarze The Reds liczą, że uda im się namówić Niemca na przedłużenie współpracy. Ponadto łączą go bardzo dobre stosunki z członkami zarządu klubu z Merseyside.

Zobacz też: “Mogło być znacznie gorzej”. W Villarreal wierzą w odwrócenie rywalizacji

Komentarze

Na temat “Liverpool planuje przedłużyć umowę z Jurgenem Kloppem