Koniec fatalnej serii Brighton, grali Polacy

Lewis Dunk
PressFocus Na zdjęciu: Lewis Dunk

W Premier League Southampton FC przegrało z Brighton&Hove Albion 1:2 (1:1). Dla gości to pierwsze zwycięstwo na krajowym podwórku od 3 lutego. W drużynie gospodarzy pełne spotkanie rozegrał Jan Bednarek. Z kolei Jakub Moder (Brighton&Hove Albion) wszedł na kilka ostatnich minut.

Brighton&Hove Albion objęło prowadzenie po kwadransie gry. Dośrodkowanie Pascala Grossa na bramkę mocnym strzałem głową zamienił Lewis Dunk. Gospodarze odpowiedzieli kilkanaście minut później. Konkretnie zrobił to Che Adams, który wykorzystał błędy w szeregach rywali i huknął obok bezradnego bramkarza przyjezdnych.

Pod koniec tej części gry sytuacja Świętych mogła być znacznie trudniejsza. Okazję na zmianę rezultatu miał bowiem Gross. Tym razem bardzo dobrze w bramce gospodarzy spisał się jednak Fraser Forster i do przerwy Southampton FC remisowało z Brighton&Hove Albion 1:1. Końcowy wynik niedzielnego spotkania w Premier League cały czas pozostawał zatem sprawą otwartą…

Kilkanaście minut po przerwie przyjezdni znowu byli lepsi o jedno trafienie. Goście przeprowadzili szybką akcję, Danny Welbeck pięknie zagrał z pierwszej piłki do Leandro Trossarda, a ten z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Świętych.

Więcej bramek już nie zobaczyliśmy i goście pokonali klub z St. Mary’s Stadium 2:1. W tym momencie Święci są na 14. miejscu i mają 33 punkty. Rywale gromadzili cztery oczka mniej. Aktualnie Brighton&Hove Albion zajmuje 16. lokatę.