Katarski szejk i miliarder Ratcliffe złożyli ulepszone oferty za Man Utd

Manchester United do środowego wieczoru przyjmował oferty w sprawie sprzedaży pakietu większościowego w klubie. Jednocześnie mogli zgłaszać się chętni na przejęcie klubu z Old Trafford. Dziennikarz Ben Jacobs podał, że pojawiły się dwie nowe propozycje.

Piłkarze Manchesteru United
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Manchesteru United
  • Dwóch chętnych jest na przejęcie Manchesteru Unied od rodziny Glazerów
  • Informacje w sprawie przekazał dziennikarz Ben Jacobs na Twitterze
  • Chętni na rządzenie klubem z Trafford są katarski szejk Jasim bin Hamad Al Thani oraz miliarder Jim Rattcliffe

Big deal może się urealnić

Manchester United wygląda na to, że może wkrótce przestać należeć do rodziny Glazerów. Tym samym nowa era będzie miała miejsce w ekipie z Old Trafford, jeśli historyczna transakcja stanie się faktem. W każdym razie to nie jedyny scenariusz brany pod uwagę.

Dziennikarz Ben Jacobs poinformował, że właściciel firmy chemicznej INEOS Jim Ratcliffe i katarski szejk Jasim bin Hamad Al Thani, złożyli ulepszone oferty w wyznaczonym terminie. Należy zauważyć, że pierwszy z wymienionych osobiście uczestniczył w posiedzeniach zarządu w celu zebrania informacji i budowania relacji z zarządem.

Potencjalni nabywcy mają nadzieję, że otrzymają odpowiedź przed końcem miesiąca i są pewni, że ich propozycje zostaną poważnie rozważone. Według dziennikarza Bena Jacobsa, jeśli propozycje zostaną wzięte pod uwagę, kwota transakcji sprzedaży klubu będzie rekordowa w historii tego sportu. Największa jak dotąd transakcja zakupu klubu sportowego została sfinalizowana w 2022 roku, kiedy klub NFL Denver Broncos został sprzedany za 3,75 miliarda funtów.

Kwoty oferowane za zakup Manchesteru United nie są obecnie publikowane. Wstępne oferty obu inwestorów wyceniono na mniej więcej 4,5 miliarda funtów.

Czytaj więcej: Miliarder zabrał głos w sprawie przejęcia Manchesteru United. “Cena obrazu nie ma nic wspólnego z ceną farby”

Komentarze