Kapitan Liverpoolu już po operacji. Czeka go dłuższa przerwa

Henderson kontuzjowany w derbach
Henderson kontuzjowany w derbach PressFocus

Jordan Henderson przeszedł już operację pachwiny i niebawem rozpocznie proces rehabilitacji. Liverpool w oświadczeniu zaznacza, że najbardziej optymistyczne przewidywania zakładają powrót kapitana The Reds po marcowej przerwie reprezentacyjnej.

Henderson kolejnym pacjentem szpitalu w Liverpoolu

Liverpool prześladuje w tym sezonie plaga kontuzji, zwłaszcza w formacji defensywnej. Jordan Henderson, występujący ostatnio z konieczności jako jeden ze środkowych obrońców, również będzie w najbliższym czasie niedostępny dla Juergena Kloppa. Anglik odniósł kontuzję w sobotnich, przegranych derbach Merseyside (0:2). Liverpool poinformował, że kapitan zespołu przeszedł już operację pachwiny.

“Po dalszych badaniach ze strony zespołu medycznego klubu, Henderson z powodzeniem przeszedł operację korygującą uraz mięśnia przywodziciela. Natychmiast rozpocznie proces rehabilitacji. Nie można dokładnie określić daty powrotu zawodnika. 30-latek będzie wykluczony co najmniej do zakończenia marcowej przerwy reprezentacyjnej. Proces powrotu do zdrowia Hendersona będzie ściśle monitorowany przez zespół medyczny klubu. Jego postępy podczas rehabilitacji zadecydują o dacie powrotu do treningów z pełnym obciążeniem” – możemy przeczytać na stronie oficjalnej Liverpoolu.

Oznacza to, że pomocnika zobaczymy na boisku najwcześniej na początku kwietnia.

Terminarz Premier League zmusza The Reds do szybkiego otrząśnięcia się po kolejnych porażkach. Podopieczni Juergena Kloppa muszą zrobić wszystko, by powrócić na zwycięską ścieżkę. W tę niedzielę czeka ich wyjazd do najsłabszej drużyny w lidze, Sheffield United.

Komentarze

Na temat “Kapitan Liverpoolu już po operacji. Czeka go dłuższa przerwa