Historia zatoczy koło i syn legendy zakotwiczy na Old Trafford?

Kasper Schmeichel
Kasper Schmeichel fot. Maksim Blinov / Sputnik/ Hepta / Sport Pictur

Kasper Schmeichel według doniesień The Sun może podążyć drogą wyznaczoną przez jego ojca. Tym samym niewykluczone, że Duńczyk niebawem zasili szeregi Manchesteru United.

Czytaj dalej…

Najnowsze doniesienia popularnego tabloidu sugerują, że sternicy Czerwonych Diabłów rozważają pozyskanie reprezentanta Danii, widząc w nim następcę Davida De Gei. Jednocześnie władze Man Utd nie są do końca przekonane, czy Dean Henderson jest już gotowy, aby strzec bramki ekipy z Old Trafford.

Droga dobrze znana z przeszłości

Schmeichel to 53-krotny reprezentant Danii, który ma umowę ważną z Leicester City do końca czerwca 2023 roku. W ostatniej kampanii zawodnik wystąpił łącznie w 44 meczach, w których 14 razy zachował czyste konto. Dodajmy, że duński golkiper broni barw Lisów od 2011 roku.

33-latek trafił do Leicester z Leeds United. Wcześniej zawodnik bronił barw między innymi takich ekip jak: Notts County, Manchester City, czy Coventry City. Dzisiaj rynkowa wartość piłkarza szacowana jest na 8,5 miliona funtów.

Duńczyk tańszy od reprezentanta Słowenii

Przypomnijmy, że wcześniej łączony przez media z przeprowadzką do teamu z Old Trafford, był Jan Obla. Za Schmeichelem przemawia jednak to, że byłby znacznie tańszym wariantem.

Komentarze