Piłka Premier League
Piłka Premier League fot. Nike

Hassenhuttl zapowiada transfery w Southampton

Menedżer Southampton Ralph Hassenhuttl zapowiada transfery, zarówno z klubu, jak i do klubu. Szkoleniowiec chce również zmniejszyć liczebność kadry.

Czytaj dalej…

Obecnie w kadrze Southampton znajduje się 29 zawodników, podczas gdy Hassenhuttl chciałby mieć do dyspozycji 22 piłkarzy.

– Myślę, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni plotki dotyczące transferów przekształcą się w fakty, ponieważ kluby będą teraz zmuszone coś zrobić. Mam trochę czasu i jestem pewien, że przeprowadził jeden lub dwa transfery – powiedział Hassenhuttl.

– Każda drużyna chce oddać kilku zawodników i sprowadzić nowych. Jestem pewien, że drużyna, którą dziś widzimy, nie jest drużyną, którą zobaczymy podczas 1. kolejki – kontynuował.

– Chcemy dać młodym zawodnikom szansę na rozwój, a jedyną szansą na to jest to, że kadra drużyny nie będzie zbyt liczna, bo wtedy można ich sprowadzić, pozwolić usiąść na ławce i dać szansę wejścia na boisko – mówił Hassenhuttl.

– Jeśli kadra jest zbyt duża, to ich szanse są mniejsze. Mamy wiele spotkań, mamy rozgrywki pucharowej, więc kiedy przystąpimy do sezonu z 22 zawodnikami, to uważam, że będzie w porządku. Myślę, że tak się stanie – dodał.

Komentarze