Haaland z rekordem Premier League. Piorunująca przewaga

Erling Haaland
Pressfocus Na zdjęciu: Erling Haaland

Erling Haaland skompletował hat-tricka w derbach Manchesteru. Napastnik Manchesteru City dokonał tego już trzeci raz w tym sezonie.

  • Manchester City pokonał 6:3 Manchester United
  • Trzeciego hat-tricka w Premier League (osiem występów) skompletował Erling Haaland
  • Żaden inny piłkarz nie zdobył trzech hat-tricków tak wcześnie

Haaland dewastuje resztę stawki

Manchester City w minionym sezonie wygrał mistrzostwo Anglii grając bez klasycznej dziewiątki. Wówczas Obywatele na krajowym podwórku strzelili 99 goli. Teraz do dyspozycji Pepa Guardioli jest Erling Haaland, a drużyna na początku października zdobyła już 29 bramek. Spora część tego dorobku to zasługa Norwega.

22-letni snajper przed niedzielnymi derbami Manchesteru (6:3), mógł pochwalić się tym, że na swoim koncie miał już 11 strzelonych goli. Po meczu jego dorobek powiększył się o trzy trafienia, ponieważ Haaland skompletował hat-tricka w 64 minuty. Tym samym snajper Manchesteru City może pochwalić się, że w klasyfikacji strzelców Premier League, ma dwa razy więcej goli, niż drugi w zestawieniu Harry Kane.

Haaland rozegrał w Premier League osiem meczów. Norweg skompletował w nich hat-tricka aż trzy razy. Żaden inny piłkarz w angielskiej elicie nie potrzebował tak mało meczów, aby dokonać tego wyczynu. Wcześniej w zestawieniu piłkarzy, którzy najszybciej strzelili trzy hat-tricki, przewodził Michael Owen. Potrzebował on jednak zaś czterdziestu ośmiu meczów.

Czytaj także: Manchester United zmiażdżony w derbach, Haaland show na Etihad Stadium

Komentarze