Guardiola wychwala Haalanda. “Bierze na siebie presję”

Erling Haaland pewnie wykorzystał rzut karny i zapewnił Manchesterowi City zwycięstwo nad Crystal Palace (1:0). Na konferencji pomeczowej Norwega chwalił Pep Guardiola.

Erling Haaland
PressFocus Na zdjęciu: Erling Haaland
  • Erling Haaland strzelił jedyną bramkę w pojedynku Manchesteru City z Crystal Palace
  • Wcześniej Norweg zmarnował dogodną okazję
  • Po zakończeniu spotkania swoją gwiazdę wychwalał pod niebiosa Pep Guardiola

“Gdy Haaland marnuje sytuację, nie jest nawet smutny”

Manchester City w sobotę miał spore problemy z Crystal Palace. W pierwszej połowie dogodną okazję zmarnował Erling Haaland, ale po zmianie stron to Norweg strzelił jedyną bramkę, wykorzystując rzut karny. Po zakończeniu spotkania Pep Guardiola wychwalał swojego podopiecznego.

On się tym cieszy. Sposób, w jaki celebruje gole pokazuje, że jest tu szczęśliwy i że my jesteśmy szczęśliwi z nim i jego osobowością. To młody facet, bierze odpowiedzialność za rzut karny, z całą presją i determinacją, i go wykorzystuje. To było wspaniałe. Chciałbym, by po zakończeniu naszej współpracy mógł powiedzieć, że poprawił swoje zdolności do współpracy z kolegami – powiedział szkoleniowiec mistrzów Anglii. – Jedną z najlepszych rzeczy, jakie odkryłem, pracując z nim, jest to, że może zmarnować jedną czy dwie okazje, ale nie popada przez to w depresję. Nawet nie jest smutny. Zawsze myśli pozytywnie. Wie, że będzie miał kolejną szansę, a także, że będzie w odpowiednim miejscu. To niesamowity atrybut dla piłkarza czy w ogóle sportowca. Gdy w piłce, koszykówce czy tenisie rozpamiętujesz zmarnowane szanse, jest po tobie. Nie możesz być dobrym sportowcem. Ten gość zawsze myśli “okej, nie trafiłem? Będę miał kolejną szansę. I kolejną, i kolejną” – dodał.

Zanim Manchester City wróci do rywalizacji w Premier League, we wtorek zmierzy się w rewanżowym meczu Ligi Mistrzów z RB Lipsk. W Niemczech padł remis 1:1.

Zobacz też: Villarreal nie będzie prowadził dalszych negocjacji z FC Barceloną.

Manchester City
RB Lipsk
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 14 marca 2023 20:59.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze