Guardiola ocenił derby Manchesteru. ”Z tego jestem bardzo zadowolony”

Pep Guardiola
Pressfocus Na zdjęciu: Pep Guardiola

Manchester City bez problemów pokonał Manchester United. Z tego jak zagrali mistrzowie Anglii, zadowolony jest Pep Guardiola.

  • Pep Guardiola ma powody do radości po pierwszym sobotnim meczu Premier League
  • Jego zespół pokonał 2:0 Manchester United
  • Zdaniem szkoleniowca mistrza Anglii, jego zawodnicy odpowiednio zrealizowali założenia taktyczne

Guardiola zadowolony po derbach Manchesteru

Pierwsze derby Manchesteru w sezonie 2021/2022 już za nami. O sobotnim pojedynku jak najszybciej będą chcieli zapomnieć kibice Manchesteru United. Ich ulubieńcy otrzymali bowiem lekcję futbolu od Pepa Guardioli. Manchester City wygrał bowiem 2:0, ale to najniższy wymiar kary.

Manchester jest niebieski. Wiemy, jak to jest istotne. Na Old Trafford zawsze prezentujemy się dobrze. Wygraliśmy tutaj więcej meczów, niż na innych obiektach. To był solidny występ, dobry mecz i zasłużona wygrana. Trzy punkty – tak spotkanie ocenił Pep Guardiola, który zagłębił się nieco w kwestie taktyczne.

Wymienialiśmy dużo podań, naprawdę dużo podań. Poza dziesięcioma minutami w środku, gdy straciliśmy głupią piłkę, zagraliśmy naprawdę dobrze. Piłka musi chodzić, każdy musi być na swojej pozycji. Gdy to piłkarz biega, to nie jest dobrze. Piłka trafia tam, gdzie my jesteśmy – wyjaśnił szkoleniowiec Manchesteru City. Jego zdaniem wynik 2:0 dla Obywateli jest odpowiedni.

– Jest w porządku. Jestem bardzo wymagającym trenerem. Sami wobec siebie mamy duże wymagania, ale jestem bardzo zadowolony. Takiego meczu potrzebowaliśmy. Najważniejsze jest, że przyjechaliśmy na Old Trafford i możemy powiedzieć, że ci piłkarze zagrali dobrze. Z tego jestem bardzo zadowolony. Zagraliśmy swój mecz – zaznaczył Pep Guardiola.

Czytaj także: Derby Manchesteru: różnica klas na Old Trafford! Demony United znów dały o sobie znać

Komentarze