Grosicki i West Browmich z awansem do Premier League

Kamil Grosicki
Kamil Grosicki fot. Grzegorz Wajda

Drużyna Kamila Grosickiego West Bromwich Albion wywalczyła awans do Premier League. Ekipa z siedzibą na The Hawtorns skorzystała z korzystnych wyników meczów z udziałem innych drużyn w ramach 46. kolejki The Championship. Tym samym The Baggies zakończyli rozgrywki na zapleczu angielskiej ekstraklasy na drugiej pozycji.

Czytaj dalej…

West Bromwich zakończyło zmagania ligowe z dorobkiem 83 punktów na koncie, ustępując pola tylko pierwszemu Leeds United. Drużyna Slavena Bilicia na 46 meczów ligowych była górą 22 razy, w 17 spotkaniach zremisowała i w siedmiu musiała schodzić z placu gry na tarczy.

Banda Bilicia w gronie najlepszych w Anglii

Reprezentant Polski w osobie Grosickiego od momentu, gdy dołączył do ekipy z West Midlands, to zaliczył w jej szeregach łącznie 13 meczów, notując w nich jedno trafienie i trzy asysty. 32-latek ma kontrakt ważny z klubem do końca czerwca 2021 roku. Dodajmy, że tylko w czterech spotkaniach Polak grał w wyjściowym składzie.

29. sezon Premier League rozpocznie się 12 września 2020 i potrwa do 16 maja 2021 roku. Obrońcą mistrzowskiego tytułu będzie Liverpool FC. Nowa kampania angielskiej ekstraklasy będzie drugą w historii z przerwą w rozgrywkach w lutym.

Komentarze