Steven Gerrard może wrócić do Premier League

W piątek Crystal Palace poinformowało o zwolnieniu Patricka Vieiry. Faworytem do zastąpienia Francuza jest Roy Hodgson, ale w tym kontekście wymienia się również Stevena Gerrarda.

Steven Gerrard
PressFocus Na zdjęciu: Steven Gerrard
  • W piątek pracę w roli trenera Crystal Palace stracił Patrick Vieira
  • Faworytem do zastąpienia Francuza jest Roy Hodgson
  • W gronie kandydatów wymienia się jednak również Stevena Gerrarda

Były kandydat na selekcjonera Polaków może wrócić na ławkę w Anglii

W piątek zapadły istotne zmiany w londyńskim Crystal Palace. Klub poinformował, że po serii dwunastu meczów bez zwycięstwa, rolę szkoleniowca stracił Patrick Vieira. Z Francuzem wiązano dalekosiężne plany, ale nie zdołał on odnieść sukcesu na Selhurst Park. Orły zajmują 12. miejsce w tabeli Premier League, ale mają zaledwie trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.

Faworytem do przejęcia schedy po Vieirze zdaje się Roy Hodgson. 75-letni Anglik prowadził Crystal Palace w latach 2017-2021. Na liście kandydatów znajduje się również Steven Gerrard. Daily Record zauważa, że dla legendy Liverpoolu kluczowym elementem taktyki jest gra skrzydłowymi, co mogłoby sprawdzić się na Selhurst Park. Klub spokojnie sprawdzi wszystkich kandydatów i postara się podjąć najlepszą decyzję, która pozwoli mu utrzymać się w Premier League.

Gerrard ostatnio pracował w Aston Villi. Z zespołem z Birmingham rozstał się w październiku 2022 roku. Od tamtej pory łączono go z kilkoma posadami, między innymi z posadą selekcjonera reprezentacji Polski.

Zobacz też: Guardiola wbił szpilkę w Cancelo. “Ja, ja, ja”.

Arsenal
Crystal Palace
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 19 marca 2023 14:57.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze