Fantasy Premier League: Bruno i cała reszta

Fantasy Premier League: Bruno Fernandes (Manchester United)
PressFocus Na zdjęciu: Fantasy Premier League: Bruno Fernandes (Manchester United)

Za nami kolejka podwójna kolejka Fantasy Premier League. Tym razem po dwa mecze rozegrały cztery zespoły: Brentford, Brighton, Chelsea i Manchester United. W takim razie liczymy: 4 x 11= 44. Wirtualni menedżerowie mieli do wyboru przynajmniej 44 zawodników z Double Gameweek. Tymczasem z całej tej grupy przyzwoity wynik wykręciła zaledwie trójka. Natomiast tylko jeden piłkarz zapisał na swoim koncie więcej niż 20 punktów.

  • Tylko trzech piłkarzy, którzy rozegrali po dwa spotkania, popisało się wynikiem godnym uwagi – Bruno, Greenwood i Webster
  • Kto nie posiadał Bruno, ten zakończył GW22 bez uśmiechu na ustach – Portugalczyk zdobył 23 punkty
  • Jack Harrison potrzebował zaledwie jednego meczu, by zapisać na swoim koncie 20 oczek

Kto nie posiadał Bruno, ten nie pił szampana

Skoro nie ma Salaha i Mane, a Son jest kontuzjowany, liczba pomocników premium ograniczyła się do właściwie dwóch nazwisk: Kevin De Bruyne i Bruno Fernandes. Jednak z racji tego, że tylko Portugalczyk miał przed sobą dwa spotkania, wyżej stały jego akcje. Oczywiście ten, kto miał w kadrze Ronaldo i Kane’a, lub samego CR7 i nie korzystał z Free Hita, raczej nie traktował Bruno jako poważną opcję. Owszem, 27-latek pojawiał się w różnego rodzaju propozycjach składów na GW22. Ale jeżeli już, to raczej nie był najbardziej oczywistym kandydatem do roli kapitana.

Posiadacze Ronaldo, Dennisa, Mounta i wielu innych zawodników, którzy w tej serii gier mieli błyszczeć, mocno się rozczarowali. Niektórzy nie wybiegli na boisko w obu starciach, inni pojawili się tylko raz, ponieważ już po zakończeniu deadline’u okazało się, że nie wszystkie potyczki dojdą do skutku. W tej sytuacji za prawdziwych zwycięzców tak zwanej “podwójnej kolejki” należy uznać menedżerów, którzy postanowili zaufać Bruno. Dokładne analizy, nadzieja na przełamanie i ogromne szczęście – decyzja o powierzeniu opaski BF18 zaowocowała aż 46 punktami.

Ogromny procent posiadaczy Bruno Fernandesa przy pierwszej możliwej okazji wymieni go na Salaha. Jednak właśnie na tym polegał pakt z Czerwonym Diabłem – pomocnik United pojawia się w naszej kadrze na chwilę, w cudowny sposób wykręca dwucyfrówkę, a gdy Egipcjanin wraca z PNA, ten ustępuje mu miejsca. Środki finansowe lepiej trzymać na boisku niż na ławce, dlatego ta zmiana była i jest jak najbardziej uzasadniona.

Drużyna kolejki Fantasy Premier League

To, co Bruno zrobił na przestrzeni dwóch meczów, Jackowi Harrisonowi prawie udało się w zaledwie jednym spotkaniu. Ofensywnie usposobiony piłkarz Leeds zdobył trzy bramki w potyczce z West Hamem i zakończył GW22 z dorobkiem 20 oczek, czyli o trzy gorszym niż Portugalczyk. Podwójną kolejkę trudno uznać za udaną, jeżeli w Team of the Gameweek znajdziemy tylko trzech zawodników, którzy mają za sobą po dwa starcia. Oprócz Bruno Fernandesa wśród najlepszych pojawili się Mason Greenwood (13 pkt) i Adam Webster (13 pkt). Reszta to jednostrzałowcy. Co wcale nie oznacza, że te strzały były słabe, ponieważ każdy z obecnych w TOTG zanotował występ oceniony na przynajmniej 11 punktów. Jedenastkę stworzyły duety z United (Bruno, Greenwood) i Spurs (Bergwijn, Kane), a także pojedynczy przedstawiciele z Aston Villi (Ramsey), Brightonu (Webster), Crystal Palace (Butland), Leeds (Harrison), Liverpoolu (Robertson), City (Joao Cancelo) i Wolves (Ait Nouri).

Menedżer Kolejki i lider klasyfikacji generalnej Fantasy Premier League

Jeżeli chciałeś/chciałaś liczyć się w walce o tytuł Menedżera Kolejki, musiałeś/musiałaś mieć w swoim składzie Bruno i mianować go kapitanem. Ponadto wypadało posiadać Robertsona, Harrisona, Kane’a, Toneya, a także Pablo Fornalsa, Stonesa, Maupaya, Grealisha i Emiliano Martineza. T zostawienie gwarantowało łącznie 136 punktów. Natomiast co słychać na szczycie stawki? Pozycję lidera utrzymał Daniel Masson-Abraham. Jednak skromne 59 oczek nie pozwoliło na ucieczkę od grupy pościgowej, która aktualnie liczy już pięciu graczy. Cała pierwsza szóstka zamyka się w zaledwie dziewięciu punktach. Ekipa Gangster’s Allardyce zgromadziła ich 1580, natomiast drużyna Change Name prowadzona przez Jamesa Angelopoulosa ma ich w dorobku 1571.

Jaki wynik wykręciła moja drużyna? W GW22 zdobyłem 95 punktów, co pozwoliło mi na powrotny awans do grona 100000 najlepszych menedżerów. Jeżeli jesteście ciekawi, na kogo postawiłem, kadrę ekipy Widok 45 znajdziecie TUTAJ.

Komentarze