Fani protestują, ale Manchester United nie jest na sprzedaż

Manchester United
PressFocus Na zdjęciu: Manchester United

Właściciele Manchesteru United, rodzina Glazerów, nie wykazuje żadnych chęci sprzedaży klubu, mimo, iż domagają się tego fani, a nawet eksperci angielskiej piłki.

  • Kibice Manchesteru United domagają się sprzedaży klubu
  • Rodzina Glazerów, mimo protestów kibiców, nie zamierza jednak sprzedawać klubów
  • O napiętej sytuacji w czerwonej części Manchesteru informuje brytyjski Sunday Express

Kibice Czerwonych Diabłów chcą zmiany właścicieli

Manchester United fatalnie rozpoczął nowy sezon Premier League. O ile pierwsza porażka z Brighton mogła być uznana za tak zwany wypadek przy pracy, o tyle kolejna i zawstydzająca strata punktów w meczu z Brentford (0:4) pokazuje, że jednak w zespole dzieje się coś niedobrego. Czerwone Diabły po dwóch kolejkach zajmują ostatnie miejsce w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym i bilansem bramek 1:6.

Rodzina Glazerów nie cieszy się dobrą opinią raczej wśród większości kibiców Manchesteru United, którzy już niejednokrotnie protestowali przeciwko ich rządom i domagali się sprzedaży klubu. Temat powrócił po sobotniej porażce United, a w mediach społecznościowych wylała się fala krytycznych komentarzy w kierunku właścicieli klubu. Fani jednogłośnie chcąc odejścia braci Joela i Avrama winiąc ich za obecną sytuację w zespole.

Co ciekawe, zdanie kibiców podzielają także niektórzy eksperci angielskiego futbolu, a najgłośniej mówi o tym Gary Neville, który pracuje dla Sky Sports. Jego zdaniem z obecnymi właścicielami klub nie ma szans powrotu na szczyt.

Mimo to, rodzina Glazerów nie ma intencji sprzedaży klubu. Brytyjski Sunday Express twierdzi, że bracia nie rozważają sprzedaży Manchesteru United sugerując, że Czerwone Diabły utknęły w obecnej sytuacji na najbliższe lata. Glazerowie nadal chcą zarządzać drużyną z Old Trafford mimo niezadowolenia kibiców.

Sunday Express nie odnosi się do tej sytuacji w postaci argumentów za i przeciw tej decyzji. Jednak zdaniem dziennikarzy, gdyby miało dojść do ewentualnej sprzedaży Manchesteru United, nie byłoby z tym najmniejszego problemu. Powołując się na przykład londyńskiej Chelsea twierdzą, że Glazerowie bez większych problemów i raczej bardzo szybko znaleźliby nowych kupców.

Zobacz również: Zgrzyty na linii Erik Ten Hag – Cristiano Ronaldo

Komentarze